Rynek systemów grzewczych na biomasę, mimo braku odpowiednich mechanizmów wsparcia, ma w Polsce duży potencjał rozwoju. Ogólnopolskie i regionalne programy walki z tzw. niską emisją oraz liczne programy dofinansowujące ze środków krajowych i unijnych zakup nowoczesnego urządzenia grzewczego spełniającego wymóg 5. klasy emisji zdynamizują rynek kotłów na biomasę w Polsce.

Reklama

 

Zainteresowanie kotłami na biomasę rośnie z roku na rok. Powodów jest kilka:

– coraz powszechniejszy dostęp do informacji na temat alternatywnych wobec zasilanych ekogroszkiem/węglem/olejem  urządzeń grzewczych,

– kampanie informacyjne producentów kotłów c.o.,

– rosnące zainteresowanie społeczeństwa biopaliwami oraz dynamicznie rozwijający się rynkek producentów pelletu drzewnego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym redakcja „Magazynu Biomasa” przeprowadza badanie rynku kotłów na biomasę w Polsce „Kotły na biomasę 2017”.

Dlaczego to robimy?

Monitorowanie sytuacji branży biomasowej i każdego jej sektora jest kluczowe dla rozpoznania obowiązujących trendów, wyznaczania kierunków rozwoju oraz prezentowania wszystkim zainteresowanym – w tym instytucjom rządowym – możliwie jak najbardziej aktualnych danych dotyczących rynku i firm na nim działających. Informacje zawarte w raporcie będą służyły także promocji „zielonych” przedsiębiorstw – w kraju i za granicą.

Celem badania jest zdobycie możliwie jak najbardziej wiarygodnych danych liczbowych dotyczących sprzedaży kotłów biomasowych w Polsce w danym roku, co pozwoli ocenić potencjał rozwojowy sektora.

Jak to robimy?

  • Producenci kotłów c.o. oraz dystrybutorzy kotłów c.o. są proszeni o wypełnienie załączonej ankiety. Ankietę w wersji elektronicznej można także uzupełnić pobierając ją ze strony na stronie magazynbiomasa.pl
  • Termin odsyłania ankiet mija 18 września 2017 r.
  • Na podstawie przesłanych informacji redakcja „Magazynu Biomasa” przygotuje raport branżowy „Kotły na biomasę 2017”. Raport będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich firm, które wezmą udział w badaniu. Informacje, które znajdą się w raporcie będą opublikowane na łamach „Magazynu Biomasa”, stronie magazynbiomasa.pl oraz innych portalach i czasopismach współpracujących z wydawnictwem Biomass Media Group Sp. z o.o.
  • Uwaga! Spośród firm, które wypełnią ankietę wylosujemy zwycięzcę, dla którego wydawnictwo Biomass Media Group przygotowało nagrodę – bezpłatny udział w II Forum Pelletu, 25 – 26 września 2017 r. w Hotelu Ossa**** k/Rawy Mazowieckiej. Wartość nagrody to 1490 zł netto.

Więcej informacji na temat II Forum Pelletu: http://magazynbiomasa.pl/ii-forum-pelletu-trzeba-byc/

ANKIETA „RAPORT KOTŁY NA BIOMASĘ 2017” (pobierz klikając w poniższy link)

Pobierz “Ankieta-Raport-kotły-na-biomasę-2017.docx”

Ankieta-Raport-kotły-na-biomasę-2017.docx – Pobrano 221 razy – 88,25 KB

Badanie przeprowadzane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPIUG).

Kontakt:

Biomass Media Group Sp. z o.o.

ul. Polna 7

62-006 Kobylnica

tel. 791 44 33 22

redakcja@magazynbiomasa.pl

Do udziału w badaniu rynku zapraszamy producentów i dystrybutorów kotłów na biomasę. Badanie prowadzone jest w oparciu o umowy poufności przekazywanych informacji. Dane cząstkowe nie będą udostępniane. W trosce o zachowanie poufności zbieraniem danych będzie zajmować się jedna osoba.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE