Włosi obniżają ceny pelletu. Ze względu na koronawirusa

Włosi obniżają ceny pelletu. Ze względu na koronawirusa. W ten sposób dystrybutorzy tego ekologicznego paliwa chcą pokazać, że w obliczu epidemii nie próbują żerować na klientach. Odwdzięczają się im za robienie zakupów w tym trudnym czasie obniżając nieco ceny pelletu.

 

Na początku marca media społecznościowe należące do dystrybutorów pelletu we Włoszech publikowały zasady funkcjonowania osób w czasie transportu pelletu i dostarczania do magazynów i sklepów. W piątek pojawiły się także informacje o zmianie cen – na  niższe.


Forum Pelletu 2020


Jeden z dystrybutorów napisał:

„Ważne jest, aby poinformować klientów, że pomimo całej dramatycznej sytuacji z koronavirusem, nie poddajemy się! Będziemy nadal realizować nasze usługi, jak do tej pory … Ale w tych chwilach chcemy również dać trochę więcej. Chcemy podziękować klientom za wybranie naszych produktów. Biorąc pod uwagę, że wszystkie fabryki znajdują się za granicą i być może napotkamy trochę problemów z transportem, postanowiliśmy obniżyć ceny.  Zaczynamy od niektórych produktów po 3,80 €, a także obniżamy wszystkie inne do wyczerpania zapasów! Jak zawsze czekamy na Ciebie we wszystkich naszych sklepach”.

Taka postawa budzi szacunek dla dystrybutora, który zaopatruje w pellet kilkadziesiąt punktów sprzedaży w regionie. Z drugiej strony – wiadomo, że zbliża się koniec sezonu grzewczego i wyprzedaż pelletu tzw. resztek magazynowych, może być wpisana w harmonogram działania dystrybutorów. Jak obniżka cen pelletu we Włoszech może wpłynąć na polski rynek producentów? Jak koronawirus wpłynie na rynki tego paliwa w Europie?


Gdzie kupic dobry pellet ? Sprawdź naszą mapę.


Na razie trudno wyrokować. Sytuacja, zwłaszcza po zamknięciu granic, może być dla branży bardzo trudna.

– Sytuacja krytyczna, niepewność i zwykły ludzki strach przed nieznanym działają niekorzystnie na wymianę handlową i logistykę – komentował dla „Magazynu Biomasa” Andrzej Kostyk z ToscanaPellet, PelletEmilia. – Czekamy z niepokojem na dalszy rozwój wydarzeń zarówno we Włoszech, jak i w Polsce. O stratach w naszej branży za wcześnie mówić. Pellet to ważny produkt  konsumpcyjny we Włoszech, klasyfikowany jest w grupie produktów pierwszej potrzeby. Wszyscy mamy nadzieję , że sytuacja zostanie opanowana.

Źródło: BMG

Zdjęcie: pixabay


Sprawdź zestawienie kotłów pelletowych


Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski