Podczas nadchodzących targów DREMA portal Drewno.pl tradycyjnie już stworzy Strefę Wiedzy, w której zapoznać się będzie można z ofertą podmiotów jakie działają na rzecz branży. W tym roku skupimy się na Wiedzy, Edukacji i Konsultingu.

Reklama

Wiedza

Jedni mówią, że wiedza to potęga, inni że kapitał. Nie ma wątpliwości, że jest ona istotna również w biznesie. W tym roku w strefie organizowanej przez portal Drewno.pl, goście targów będą mogli porozmawiać m.in. ze specjalistami Wydziału Technologii Drewna i Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu. Na tematy dotyczące ręcznej obróbki drewna chętnie odpowiedzą fachowcy za sklepu Dluta.pl (którzy również doradzą w doborze narzędzi jakie będzie można zakupić podczas targów), Łukasz Giergasz „Stolarnia 5m2” oraz rzeźbiarz Robert Wyskiel. Najnowsze wydawnictwa branżowe tradycyjnie będą dostępne na stoisku internetowego Sklepu Drewno.pl.

Edukacja

Kształcenie zawodowe to jeden z ważnych elementów, który pozwala na rozwój branży. Swoją ofertą edukacyjną pokażą Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce–Letnisku. Uczniowie tych szkół będą prezentować swoje umiejętności podczas pokazów na żywo. Tym razem młodzież wykonywać będzie m.in. drewniane ule dla pszczół do przyszkolnej pasieki, budy dla psów (które przekazane zostaną na rzecz nowopowstającego schroniska nadzorowanego przez  Ogólnopolską Fundację NaszeZoo.pl). Możliwości i kierunki kształcenia inżynierskiego przedstawi natomiast Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Pozaszkolną ofertę kursów zawodowych przedstawi Centrum Kształcenia Ustawicznego Forest Consulting Center oraz portal Drewno.pl (m.in. kursy brakarzy surowca drzewnego, brakarzy tarcicy konstrukcyjnej, operatorów harvestera i forwardera, operatorów traków taśmowych i inne). Spróbować będzie można m.in. sprawdzić się w roli operatora harvestera na profesjonalnym symulatorze wykorzystywanym podczas szkoleń. Osoby które chciałyby nauczyć się pracy z tradycyjnymi narzędziami do obróbki drewna będą mogły zapisać się na szkolenia, które prowadzić będzie Łukasz Giergasz.

Konsulting

Korzystanie z usług zewnętrznych konsultantów, ekspertów w różnych dziedzinach wciąż nie jest popularne w polskich przedsiębiorstwach. Tymczasem korzystanie z wiedzy takich osób często okazuje się tańsze i szybsze, niż zdobywanie własnego doświadczenia. Drewno.pl pomoże znaleźć osobę, która jest w stanie wesprzeć nas w prowadzeniu firmy lub pomóc w rozwiązaniu problemów.

W pawilonie 3 – Pawilonie Promocji Drewna z ramienia portalu Drewno.pl przygotowana zostanie przestrzeń przeznaczona do promocji wiedzy związanej z branżą drzewną. W ciągu czterech dni podczas targów DREMA 2018 w Strefie Wiedzy porozmawiać będzie można z konsultantami doradzającymi w następujących dziedzinach:

 • organizacja produkcji i usprawnienia organizacyjne
 • optymalizacja kosztów produkcji
 • automatyzacja i usprawniania procesów produkcyjnych
 • doradztwo techniczne i inwestycyjne
 • zewnętrzne źródła finansowania inwestycji (dotacje)
 • systemy Zakładowej Kontroli Produkcji w zakładach przemysłu drzewnego (certyfikacja CE drewna konstrukcyjnego)
 • systemy certyfikacji FSC i PEFC w zakładach przemysłu drzewnego
 • rzeczoznawstwo z zakresu parkieciarstwa
 • e-commerce
 • marketing i reklama w internecie
 • doradztwo w zakresie kursów i szkoleń zawodowych dla branży leśnej i drzewnej
 • pozyskiwanie zewnętrznego dofinansowania szkoleń z PUP dla osób zatrudnionych i właścicieli firm.

 

Zapraszamy! Strefa Wiedzy, Konsultingu i Edukacji: Hala 3, stoisko nr 3

 Cała branża drzewna i meblarska spotyka się 11-14.09.2018 w Poznaniu na  targach DREMA / FURNICA / SOFAB. Zapraszamy!

Źródło: Drema 2018 – MTP

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE