Weltec Biopower i Nordmethan łączą siły dla rozwoju branży biogazowej

Weltec Biopower i Nordmethan łączą siły. Obie firmy przez lata współpracowały w ramach tej samej grupy dla rozwoju branży biogazowej. Weltec projektując i budując instalacje biogazowe oraz biometanowe na całym świecie, Nordmethan jako ich operator. Od sierpnia br. oba przedsiębiorstwa będą działać pod jedną marką WELTEC BIOPOWER.

– Ta strategiczna zmiana była konieczna, aby (…) wzmocnić naszą pozycję jako kompetentnego specjalisty w dziedzinie biogazu we wszystkich sektorach przemysłu. Działając pod jedną nazwą zamierzamy dalej zwiększać efektywność synergii pomiędzy poszczególnymi obszarami biznesowymi, na których już wcześniej działaliśmy – wyjaśniał Jens Albartus, Dyrektor Grupy WELTEC.

W ciągu swojej historii – zapoczątkowanej w 2001 roku wraz z powstaniem WELTEC BIOPOWER GmbH – coraz więcej elementów łańcucha wartości biogazu było rozwijanych w ramach Grupy. Kluczowe z nich obejmują projektowanie, planowanie i zarządzanie bioelektrowniami. – Do tej pory zbudowaliśmy ponad 300 elektrowni o mocy do 10 MW każda w 25 krajach. Wkrótce w Azji powstanie pięć kolejnych biogazowni WELTEC BIOPOWER. Ponadto obecnie realizujemy projekty także w kilku krajach europejskich – mówi Albartus. I dodaje: – Wysoki udział komponentów opracowanych na zamówienie jest kluczowym USP (Unique Selling Proposition – unikatowa cecha sprzedaży – przyp. red.), który umożliwia nam zmniejszenie liczby interfejsów.

Grupa WELTEC eksploatuje 9 własnych obiektów, które produkują rocznie około 96 mln m³ przyjaznego dla klimatu biogazu i biometanu. – Dzielimy się również naszą wiedzą z innymi operatorami i tymczasowo lub w ramach długoterminowych umów zajmujemy się obsługą instalacji w imieniu banków, likwidatorów i inwestorów – mówi Albartus i dodaje: – Co więcej, regularnie pomagamy klientom, którzy prowadzą własne biogazownie z naszym serwisem mechaniczno-biologicznym.

Niemieckie przedsiębiorstwo koncentruje się także na wytwarzaniu biometanu. Obecnie biometan wytwarzany przez zakłady Grupy jest wykorzystywany do zaopatrywania w „zielone” ciepło społeczności, obiektów ogrodniczych i innych przedsiębiorstw w 16 lokalizacjach.

Włączenie obu firm pod jeden brand ma pomóc Grupie na jeszcze lepsze dostosowywanie się do wymagań klientów. Sieć sprzedaży i serwisu WELTEC BIOPOWER obejmuje cały świat. W gronie klientów firmy znajdują się przedsiębiorstwa z takich branż jak rolnictwo, żywność, administracja komunalna, odpady i ścieki.

Źródło i zdjęcia: Materiały prasowe Weltec Biopower

This post is also available in: polski