Trwa VI Forum Pelletu!

VI Forum Pelletu

Najważniejsza impreza w branży trwa. Mimo upału VI Forum Pelletu zgromadziło profesjonalistów rynku pelletu w Hotelu Mercure w Poznaniu.

VI Forum Pelletu  -„20 lat pelletu w Polsce”

Konferencja jest okazją do podsumowania tego, co udało się nam osiągnąć i zasygnalizowania wyzwań, jakie stoją przed branżą. W pierwszym bloku tematycznym odbyły się 3 prelekcje i debata.

Agnieszka Kędziora-Urbanowicz z Polskiej Rady Pelletu mówiła o kondycji polskiego rynku pelletu na tle Europy i świata. Polska plasuje się w pierwszej piątce europejskich producentów certyfikowanego pelletu. Krajowa branża pelletu wciąż rozwija się bardzo dynamicznie, a podmiotów handlowych produkujących pellet certyfikowany nieustannie przybywa.

O sytuacji na rynku surowca drzewnego w kontekście branży pelletu drzewnego mówił Rafał Szefler z Polskiej Izby Gospodarcza Przemysłu Drzewnego. Zaprezentowano także raport „Pellet drzewny w Polsce”. Jest to pierwsza taka publikacja w Polsce, która przedstawia m.in. aktualną sytuację krajowego sektora pelletowego oraz rekomendacje dotyczące jego rozwoju.


Pobierz raport „Pellet drzewny w Polsce”:

Raport Pellet drzewny w Polsce

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie powyższych danych osobowych przez Biomass Media Group Sp. z o.o. w celu zrealizowania zamówienia oraz dla celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 z 1997). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych.


Prezentację przeprowadziła Jolanta Kamińska z Magazynu Biomasa, a  w debacie wokół raportu wzięli udział: Adam Sarnaszek Polska Rada Pelletu, Agnieszka Sosnowska Ministerstwo Klimatu, Wojciech Cichy Instytut Technologii Drewna, Marcin Podsiadło Bio Energy Group, Mariusz Superson Sup-fol, Marcin Menzel BTI Gumkowski, Krzysztof Woźniak Polskie Forum Klimatyczne. Ostatnia prelekcja w sesji tematycznej dotyczącej aktualnej sytuacji branży i perspektyw jej rozwoju wygłosił Adam Sarnaszek z Polskiej Rady Pelletu, który mówił o przyszłości branży pelletu w kontekście dyrektywy RED II. Pierwszy blok konferencji zamknęło wręczenie nagród dla podmiotów zaangażowanych w rozwój krajowego rynku pelletu. Nagrodę Ambasadora Pelletu otrzymała Polska Rada Pelletu, natomiast jako popularyzatora pelletu wyróżniono firmę Pellecik.pl.

Sesja technologiczna

Drugą część rozpoczęła prelekcja „Porównanie różnych technologii suszenia biomasy oraz wpływ przyjętej technologii na koszty eksploatacji zakładu i środowisko naturalne”, którą wygłosił dr inż. Mateusz Grzelczak, z firmy Labora Energy.  Jako drugi w blok skupionym wokół technologii  głos zabrał Ryszard Czajka z firmy SolarSpot. Mówił o tym jak wykorzystywać fotowoltaikę w biznesie i jak zoptymalizować koszty energii. O systemach wykrywania i gaszenia iskier mówił Piotr Mielczarek z firmy Firefly AB, skupiającej się na wprowadzaniu systemów prewencyjnych i ochronnych dla wielu gałęzi przemysłu. Akcent charytatywny w tej części konferencji to wystąpienie przedstawiciela Fundacji Wspólnoty Burego Misia. Na rzecz podopiecznych Fundacji wśród uczestników Forum odbywa się zbiórka pelletu.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski

ael