Krakowskie MPK podpisało umowę zakup czterech elektrycznych autobusów od hiszpańskiej firmy Irizar. Stolica Małopolski będzie pierwszym miastem, w którym pasażerowie korzystać będą z pojazdów firmy innej niż Solaris.

Reklama

Autobusy elektryczne Irizar

Wszystkie zamawiane autobusy elektryczne będą niskopodłogowe. Każdy będzie wyposażony w klimatyzację, wydzieloną przestrzeń oraz platformę dla osób poruszających się na wózkach, a także w monitoring i porty USB do ładowania smartfonów. Każdy pojazd będzie miał możliwość ładowania przez wtyczkę oraz przez pantograf, który umożliwi ładowanie szybkie oraz wolne. Wszystkie systemy i urządzenia funkcjonujące w autobusie, także ogrzewanie, będą zasilane wyłącznie energią elektryczną – przekazano.

Zakup pojazdów zeroemisyjnych może liczyć na dofinansowanie ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Zarejestruj się na 7. Kongres Biogazu


38 autobusów zeroemisyjnych od Solaris

Przedstawiciel MPK Marek Gancarczyk przypomniał, że zamówienie czterech nowych elektrycznych autobusów, z opcją dostawy kolejnych trzech, stanowi tylko cześć realizowanych przez krakowskiego przewoźnika zakupów zeroemisyjnych pojazdów. W tym roku MPK wybrało już oferty Solarisa, który w przyszłym roku dostarczy do Krakowa w sumie 38 autobusów elektrycznych.

„To oznacza, że w przyszłym roku we flocie MPK SA, autobusów zasilanych energią elektryczną będzie już ponad 120” – zapowiedział Marek Gancarczyk, rzecznik krakowskiego MPK.

Rynek BioLNG:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: PAP

zdjęcie: Irizar

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE