W hrabstwie Mobile w stanie Alabama wybudowane zostaną nowoczesne magazyny pelletu drzewnego. Inwestycja pomoże w rozwoju gospodarki lokalnej.


Gdzie kupić dobry pellet? Sprawdź na naszej mapie!


Nowoczesne magazyny pelletu drzewnego

Core Industries, jeden z największych prywatnych obiektów portowych na południowym wschodzie USA zawarł umowę z CM Biomass, firmą zajmującą się handlem pelletem drzewnym. Core Industries będzie odbierać, przechowywać i ładować produkty do wysyłki. Firma planuje zainwestować 8,75 miliona dolarów w budowę dwóch zakładów o powierzchni 2.5 km2.

Reklama

– Budowa najnowocześniejszego obiektu magazynowego o wartości prawie 9 milionów dolarów przez Core Industries oraz nowe miejsca pracy pomogą wzmocnić naszą lokalną gospodarkę. Działania te wpłyną również na globalną dystrybucję pelletu drzewnego, na który jest duże zapotrzebowanie. To partnerstwo pokazuje, jak duże możliwości ma hrabstwo Mobile – powiedział Randall Dueitt, przewodniczący komisji hrabstwa Mobile.


Czytaj również: Rozpoczęto budowę fabryki pelletu w Alabamie


Zwiększenie możliwości dystrybucyjnych i logistycznych

CM Biomass jest właścicielem fabryki pelletu drzewnego w Jackson. Firma ostatnio nabyła także zakład w hrabstwie Washington. Współpraca z Core Industries pozwoli na zwiększenie możliwości dystrybucyjnych i logistycznych tych obiektów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że CM Biomass wybrał Core Industries na dostawcę pelletu drzewnego. Liczymy na długą i owocną współpracę – powiedział w oświadczeniu Michael Myles, główny właściciel Core Industries.

Biomasa w ciepłownictwie i energetyce

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło i zdjęcie: Mobile Chamber

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE