VI Forum Pelletu właśnie się rozpoczęło!

Hotel Mercure w Poznaniu dziś rano powitał ponad 100 gości, którzy postanowili wziąć udział w VI Forum Pelletu. Najważniejsza impreza w branży i tym razem, mimo upału i niepewnej wciąż sytuacji pandemicznej, zgromadziła profesjonalistów rynku pelletu w jednym miejscu.

Już od 10.00 rano konferencję rozpocznie pierwsza prelekcja, a w ciągu dnia będzie można wysłuchać ich dużo więcej z podziałem na 3 sesje tematyczne. Sprawdź kto wystąpi w trakcie VI Forum Pelletu.

Przedstawiamy sylwetki prelegentów VI Forum Pelletu

Ryszard Czajka

dyrektor sprzedaży i marketingu SolarSpot

 Pasjonat nowoczesnych technologii jak i wdrażania nowoczesnych rozwiązań na polski rynek odnawialnych źródeł energii. Uczestniczył osobiście miedzy innymi w realizacji inwestycji  ERGOARENA Gdańsk/Sopot oraz wielu innych projektach biznesowych na terenie całej Polski. Twórca materiałów edukacyjnych na platformie YouTube, dotyczących odnawialnych źródeł energii. Prywatnie miłośnik żeglarstwa.

dr inż. Mateusz Grzelczak

Labora.Energy

Absolwent i pracownik Politechniki Poznańskiej w latach 2005 – 2016, aktualnie ścisła współpraca z przemysłem energetycznym, papierniczym i drzewnym w zakresie zagadnień przepływowych i termodynamicznych. Od 2019 roku odpowiedzialny za prace badawczo rozwojowe w firmie Labora.Energy wdrażając nowe rozwiązania w liniach suszarniczych oraz optymalizację procesów przepływowych i cieplnych w pozostałych obszarach technologicznych.

 Robert W. Jankowski

prezes zarządu Polskiego Forum Klimatycznego

 Absolwent Politechniki Wrocławskiej, prezes zarządu głównego Polskiego Forum Klimatycznego odpowiedzialny za europejski „Green Deal 2050”. Związany z organizacjami ekologicznymi od połowy lat 60. XX wieku. Organizator debat publicznych i konferencji: „Forum Antysmogowe”, „Forum Klimatyczne AKO”, „Forum Permakultury”, „Forum Biomasy”, a także działań następczych takich jak zazielenianie centrów miast, promocja biomasy jako OZE, czy też wprowadzenia kompleksów agro – leśnych i drzew szybkorosnących. Propagator idei samowystarczalnych klastrów energii i biomasy w gospodarce obiegu zamkniętego, a także społeczeństwa obywatelskiego.

Agnieszka Kędziora – Urbanowicz

wiceprezes Polskiej Rady Pelletu

Absolwentka Wydziału Towaroznawstwa, specjalności Towaroznawstwo i Zarządzanie Jakością Akademii Morskiej w Gdyni oraz studiów podyplomowych Energetyka i Odnawialne Źródła Energii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od 8 lat związana z certyfikacją systemów zarządzania. W latach 2013 – 2014 pracowała na stanowisku Starszy Specjalista ds. Certyfikacji, a od 2014 roku na stanowisku Kierownik ds. Rozwoju Produktu Branży Certyfikacji i Audytu (SSC) SGS Polska Sp. z o.o. Auditor systemu SNS dla biomasy i zakładowej kontroli produkcji. Obecnie również wiceprezes stowarzyszenia Polska Rada Pelletu.


Sprawdź szczegółowy program VI Forum Pelletu


Filip Nocny

właściciel NOKO 360 i Arena Szkoleń

Strateg komunikacji, specjalista pozycjonowania stron internetowych, content manager, kreatywny copywriter i trener. Właściciel agencji NOKO 360 i firmy Arena Szkoleń. Na co dzień planuje i realizuje kampanie marketingowe dla wielkich i małych firm, a od 8 lat prowadzi szkolenia oraz pomaga działom promocji zmieniać się w samowystarczalne agencje. W swoim portfolio posiada takie marki jak Santander Bank Polska, OBI, Comarch czy Pracuj.pl. Po godzinach pisze scenariusz filmowe i bawi się z synkiem Maksem.

Adam Sarnaszek

prezes zarządu BIOCONTROL Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Morskiej w Gdyni na specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem oraz Master of Business Administration Wyższej Szkoły Bankowej i University of Northampton. W latach 1998 – 2003 pracował na stanowiskach kierowniczych w sektorze bankowo–finansowym. Od 12 lat związany z certyfikacją systemów zarządzania. W latach 2002–2007 jako auditor wiodący w Biurze Certyfikacji PRS SA. W latach 2007-2015 pełnił funkcję Dyrektora Branży Certyfikacji i Audytu w SGS Polska Sp. z o.o. W roku 2014 jako założyciel i udziałowiec Biocontrol Sp. z o.o. koordynował tworzenie autorskiego programu administrowania systemem certyfikacji SNS, który do dnia dzisiejszego stanowi najczęściej wybierane rozwiązanie przy weryfikacji łańcucha dostaw biomasy na cele energetyczne. Członek i Założyciel Polskiej Rady Pelletu – www.polskaradapelletu.org.

Rafał Szefler

dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego

Rafał Szefler z Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego jest związany od 2013 roku. W tym czasie pełnił funkcję dyrektora marketingu, gdzie był odpowiedzialny za działania marketingowe i rozwojowe. Od stycznia 2019 przejął obowiązki Dyrektora Biura Izby. Od stycznia 2018 jest członkiem grupy opracowującej nowe wskaźniki do standardu FSC – tzw. grupy SDG (z ang. Standard Development Group).  W marcu 2018 został członkiem ministerialnych zespołów ds. kształcenia zawodowego, a w lutym 2020 powołano go do Rady Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski

ael