Veolia ogłosiła, że ​​została wybrana przez urząd ds. Utylizacji odpadów w Greater Rouen (SMEDAR) w drodze konkurencyjnej procedury przetargowej, aby kontynuować eksploatację zakładu unieszkodliwiania odpadów VESTA, który znajduje się w Rouen, mieście w północno-centralnej Francji.

Reklama

Wartość kontraktu szacowana jest na 116 mln EURO (136,24 mln USD).

Fabryka VESTA została zaprojektowana do obsługi i odzyskiwania do 325 000 ton metrycznych odpadów komunalnych i zasymilowanych zebranych z całego regionu. Traktowane w trzech piecach w temperaturze 1000 stopni Celsjusza odpady generują do 180 gigawatogodzin (GWh) rocznie energii elektrycznej.

Około 125 GWh rocznie tej mocy jest sprzedawane francuskiej sieci elektrycznej. Zakład produkuje również około 85 GWh rocznie energii cieplnej, która trafia do miejskiej sieci ciepłowniczej.

– Dzięki współpracy z delegowanym organem odnowienie to daje nam możliwość przeglądu wszystkich parametrów operacyjnych w celu maksymalizacji ogólnej wydajności zakładu – powiedział Patrice Dupray, prezes SMEDAR w oświadczeniu.  – Ostatecznym celem jest zwiększenie efektywności produkcji energii elektrycznej i poprawa dostaw energii cieplnej do sieci ciepłowniczej Vésuve.

Więcej na ten temat tutaj.

Źródło: Biomass Magazine
Zdjęcie: Veolia
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE