Władze gminy Skawina informują o niebezpiecznym procederze. Na jej terenie już dwukrotnie pojawiła się osoba podająca się za pracownika Urzędu Miasta i Gminy. Proponuje mieszkańcom wsparcie przy uzyskaniu dofinansowań. W gminie do 25 listopada trwa przyjmowanie wniosków do programu „Stop Smog” oraz kontrola pieców.

Władze gminy apelują do mieszkańców, by dokładnie sprawdzali, kto puka do ich drzwi. Podszywająca się pod urzędnika osoba ma co najmniej dwa preteksty, by wejść do domu. Jednym jest kontrola pieców i tego, czym są opalane, którą faktycznie przeprowadzają urzędnicy i straż miejska. A drugim jest fakt, że gmina Skawina, jako jedna z trzech, realizuje program „Stop Smog”, który polega na dofinansowaniu termomodernizacji domów jednorodzinnych.

Reklama

Chcesz poznać inne wiadomości branżowe? Kliknij i sprawdź!


Ktoś najwyraźniej próbuje wykorzystać okazję i podszywa się pod urzędników. Pracownicy Wydziału Ochrony Powietrza w ostatnim czasie otrzymali 2 zgłoszenia od mieszkańców, że do ich domów zapukał mężczyzna podający się za urzędnika. Pierwsze z nich miało miejsce w Zelczynie, drugie w Pozowicach. Mężczyzna zachęcał do spotkania i pomocy przy uzyskaniu dofinansowań. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej, jednak mężczyzny nie udało się złapać.

Na terenie gminy Skawina rozpoczęły się kontrole pieców, w tym sezonie grzewczym odbędzie się ich co najmniej 1500. Trwają one 7 dni w tygodniu. Ale oprócz straży miejskiej, na miejscu pojawiają się także urzędnicy, którzy przypominają o konieczności wymiany „kopciuchów” do końca 2022 roku i zachęcają do skorzystania z dofinansowań w ramach środków gminnych oraz programów „Stop smog”, „Czyste powietrze”. Mieszkańcy mają prawo, a wręcz powinni przed wpuszczeniem do swojego domu pracownika urzędu, poprosić go o okazanie legitymacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wiarygodności osoby podającej się za urzędnika, zachęcamy do zgłoszenia tego faktu ratuszowi, straży miejskiej lub policji.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: gminaskawina.pl
Zdjęcie: gminaskawina.pl
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE