Już 6 lipca odbędzie się największa światowa konferencja biogazowa. The World Biogas Summit (Światowy Szczyt Biogazowy) to wirtualne spotkanie specjalistów branży biogazowej z całego świata. Tegoroczne wydarzenie w formule online skupi się na wykorzystaniu biogazu do transformacji gospodarki na zeroemisyjną.

Gospodarka zeroemisyjna

Gospodarka zeroemisyjna – to hasło przewodnie tegorocznego World Biogas Summit. Konferencja w formule online odbędzie się już 6 lipca, za pośrednictwem specjalnej interaktywnej platformy, dzięki której możliwe są  wirtualne spotkania „twarzą w twarz” lub w większej grupie w specjalnych internetowych pokojach dyskusyjnych.

Reklama

Metan w centrum uwagi

Tegoroczne wydarzenie skupi się na możliwościach zagospodarowania biometanu. „It’s all about metan” – chodzi o metan, piszą organizatorzy World Biogas Summit. Co roku ludzie na całym świecie wytwarzają, bezpośrednio lub pośrednio, 105 mld ton odpadów organicznych. Są to odpady spożywcze, ścieki, odpady z przetwarzania żywności i napojów, odpady rolnicze i z przetwórstwa rolnego. Wszystkie one emitują metan i inne szkodliwe dla środowiska gazy cieplarniane. Obecnie tylko 2 proc. tych odpadów jest przetwarzanych i poddawanych recyklingowi.

– Lipcowa konferencja to COP26 dla biogazu. Niezwykle ważne jest, aby uporządkowana zbiórka i recykling odpadów dzięki fermentacji beztlenowej w instalacjach biogazowych były uwzględniane przez państwa-sygnatariuszy Porozumienia paryskiego z 2015 r. – piszą organizatorzy konferencji.

The World Biogas Summit to także dyskusja na temat tego, w jaki sposób przekształcić odpady w cenne zasoby: zieloną energię i ciepło oraz ekologiczne nawozy. Dyskutować o tym będą eksperci i specjaliści z całego świata. Ich wiedza i doświadczenie pomogą uzgodnić strategię działania do budowania zrównoważonej gospodarki zeroemisyjnej.


Czytaj też: Jak przekonać lokalną społeczność do biogazowni?


Program konferencji

The World Biogas Summit obejmuje szereg zagadnień dotyczących wykorzystania fermentacji beztlenowej do zagospodarowania metanu w następujących obszarach:

> produkcja gazu z ujemnym śladem węglowym,

> modernizacja rolnictwa i gospodarki wiejskiej,

> walka z zanieczyszczonym powietrzem,

> ograniczenie marnowania żywności i wykorzystanie odpadów do produkcji energii, paliwa i innych wartościowych składników odżywczych,

> dekarbonizacja transportu,

> zmniejszenie śladu węglowego w łańcuchu dostaw.

Podczas konferencji omówione będą różne modele i mechanizmy stosowane na całym świecie przez rządy, samorządy, gminy i przedsiębiorstwa w celu przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu w najbardziej opłacalny sposób. W ramach konferencji uczestnicy rozważą też, w jaki sposób biogaz wpisuje się w tematykę COP26 i jaka jest jego rola w dojściu do gospodarki zeroemisyjnej.

Organizatorem konferencji jest World Biogas Association.

 


Zobacz cały program wydarzenia


Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. Sprawdź poniżej:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Zdjęcie i grafika: WBA
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE