Uroczyste otwarcie targów POL-ECO-SYSTEM za nami. Wzięli w nim udział znamienici goście. Wręczono 11 Złotych Medali MTP, 10 statuetek Acanthus Aureus oraz 4 certyfikaty systemu ekozarządzania i audytu EMAS.

Reklama

11 października o godzinie 11.30 oficjalnie otwarto tegoroczną edycję targów POL-ECO-SYSTEM. Uroczystość rozpoczął Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, Przemysław Trawa, który podkreślił międzynarodowość wydarzenia – ponad 25 proc. wystawców targów to firmy z zagranicy. Zaakcentował również istotne wydarzenia, które ściągnęły do Poznania nie tylko gości z Ministerstwa Środowiska, ale również delegacje z Indii, Austrii, Norwegii oraz Niemiec. Na targi zawitali także włodarze miast i wsi, by dyskutować o najistotniejszych dla branży problemach.

Głos zabrał również Prezydent Miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak, który wspomniał o Forum Prezydentów Miast, odbywającym się podczas targów. Tematem spotkania, na które zostali zaproszeni prezydenci z innych miast polski był problem „Jak przyspieszyć poprawę jakości powietrza w polskich miastach?”.

Gości zebranych podczas uroczystości otwarcia przywitał także Sławomir Mazurek – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska. W swoim krótkim wystąpieniu podkreślał o istocie współpracy z obszaru ochrony środowiska, nie tylko między państwami i regionami, ale również przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi i kluczowymi instytucjami odpowiedzialnymi za ekologię. Na koniec swojego przemówienia wyraził przekonanie, że tylko synergia z różnych płaszczyzn zrównoważonego rozwoju jest w stanie przynieść daleko idące efekty.

19241_900x675

19246_900x675

19293_900x675

19368_900x675

Wręczono także 10 statuetek Acanthus Aureus za najlepiej zaaranżowane targowe stoiska. Nagrodę tę otrzymali: Ministerstwo Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ambasada Królestwa Norwegii INNOVATION NORWAY Biuro Radcy Handlowego Ambasady, CONTENUR Polska Sp. z .o.o, Husqvarna Poland Sp. z o.o., P.P.U. OMEGA Sp. z o.o., Kärcher Sp. z o.o., Wende Recyclingtech s.c., PRONAR Sp. z o.o., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.

Natomiast certyfikaty systemu ekozarządzania i audytu  EMAS wręczono następującym firmom: TOM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, WPO ALBA S.A. z Wrocławia, ENGIE Services Sp. z o.o.- dawniej Cofely Services oraz Benecke-Kaliko SA z Wągrowca.

Targi POL-ECO-SYSTEM potrwają do piątku, 14 października. Ekspozycję wystawców można zwiedzać w pawilonach: 7A, 8, 8A, 5A oraz 5.

Więcej na www.polecosystem.pl

Źródło: MTP

Zdjęcia: MTP

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE