Takiego kontraktu branża odpadowa jeszcze nie widziała! Andusia Holdings Ltd (Andusia), największy niezależny eksporter paliw z odpadów (RDF) w Wielkiej Brytanii, ogłosił, że podpisał największy kontrakt, jaki kiedykolwiek widział przemysł odpadowy. Opiewa na dostarczenie 1 mln RDF z Wysp do zakładów niemieckiej grupy EfW EEW.


Oto mapa biogazowni rolniczych w Polsce!


W ramach kluczowego kontraktu Andusia dostarczy 1 milion ton RDF w okresie 5 lat. Nowa umowa wynika z rosnącego zapotrzebowania na zieloną energię elektryczną w całej Europie. W dużej mierze związane jest to z globalną kwestią bezpieczeństwa energetycznego.

Reklama

Kontrakt opierając się na istniejącej już umowie z EEW Delfzijl w Holandii. Na jego podstawie 200 000 ton RDF rocznie trafiać będziedo sześciu innych zakładów EEW w całych Niemczech (Helmstedt, Knapsack, Stapelfeld, Premnitz, Schwedt i Neunkirchen) już od stycznia 2023 r.

EEW to wiodąca niemiecka firma produkująca przyjazną dla środowiska energię z odpadów. EEW posiadająca 17 najnowocześniejszych elektrowni. Grupa przetwarza rocznie około 5 milionów ton odpadów w celu ograniczenia, jeśli nie wyeliminowania, składowania odpadów na wysypiskach w całej Europie.

– EEW cieszy się z podpisania długoterminowego kontraktu na dużą skalę z firmą Andusia. Jesteśmy przekonani, że możemy oprzeć się na naszych udanych 6-letnich relacjach i współpracować, aby nadal nie tylko usuwać odpady z wysypisk w Wielkiej Brytanii, ale także wytwarzać energię elektryczną i ciepło dla gospodarstw domowych i firm w całych Niemczech – komentował Oliver Karg, szef sprzedaży międzynarodowej w EEW.

I dodał:

– Emisje metanu są przedmiotem szczególnej uwagi w zakresie ochrony klimatu, ponieważ efekt cieplarniany metanu jest 25 razy większy niż w przypadku dwutlenku węgla. W całej Europie można by zaoszczędzić ponad 170 milionów ton CO2, gdyby nie składowano więcej odpadów resztkowych, wykraczając poza już przyjęte cele. Wysypiska zajmują trzecie miejsce na świecie wśród emitorów metanu.

– Cieszymy się, że możemy zakończyć rok 2022 na tak wysokim poziomie. Andusia i EEW cieszą się nie tylko pomyślnymi relacjami biznesowymi od 2016 roku, ale też z możliwości kontynuowania naszych wspólnych wysiłków w ramach tej długoterminowej umowy w sześciu ich zakładach- mówi założyciel i dyrektor Andusia, Steve Burton. -Ta przełomowa umowa nie tylko wzmocni naszą pozycję jako największego niezależnego eksportera odpadów w Wielkiej Brytanii, ale pomoże nam zrealizować rekordowy rok dla biznesu pod koniec roku finansowego.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: andusia.co.uk
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE