Uchwały antysmogowe wprowadzone już w kilkunastu województwach zobowiązują mieszkańców do wymiany pieców i zakazują używania paliw słabej jakości. Zmiana źródeł ciepła na ekologiczne to podstawowy sposób na walkę ze smogiem. W Strefie Czystego Powietrza na Targach Drema zaprezentowano nowoczesne urządzenia grzewcze.

Strefa Czystego Powietrza

Strefa Czystego Powietrza to przestrzeń, gdzie odwiedzający Targi Drema w Poznaniu mieli szansę zapoznać się z ekologicznymi rozwiązaniami grzewczymi. Na stoisku można było także skonsultować się z ekspertem i zobaczyć nowoczesne kotły pelletowe i zrębkowe, urządzenia do granulacji.

Reklama

Mariusz Tomaszewski zaprezentował innowacyjne palniki  pelletowe oraz ekologiczną nagrzewnicę powietrza marki KIPI.

– To całkiem innowacyjne jak na nasze polskie warunki rozwiązanie, które pozwala ogrzewać biomasą powietrze – mówił opisując nagrzewnicę KIPI Mariusz Tomaszewski.

Firma KIPI  na stoisku Strefa Czystego Powietrza zaprezentowała także kocioł czeskiego producenta Blaze Harmony, który, jak podkreślił Mariusz Tomaszewski, ma bardzo uniwersalne zastosowanie w kontekście spalania i ochrony środowiska.

„Najlepszy czas na  wymianę źródeł ciepła”

– Biorąc pod uwagę sytuację na rynku ogrzewania indywidualnego i ogrzewania przemysłowego, mamy najlepszy czas na  wymianę źródeł ciepła w związku z uchwałami antysmogowymi, które w zależności od województwa różnią się terminami wymiany kotłów bezklasowych. Alternatywą dla dotychczasowego ogrzewania, dla nieekologicznego ogrzewania węglowego, drogiego i nieegologicznego ogrzewania olejowego jest ogrzewanie biomasowe, czyli pellet lub zrębka – podkreślił Robert Rogosz prezes zarządu Centrum Ogrzewania Pelletowego.

W Strefie Czystego Powietrza firma Cichewicz zaprezentowała kocioł na zrębkę Biowarmer . Firma Cichewicz to producent i importer urządzeń grzewczych do spalania biomasy, które spełniają aktualne wymogi emisji spalin obowiązujące w Unii Europejskiej.  Firma aktywnie wspiera ekologiczne przedsięwzięcia mające na celu ochronę środowiska i obniżenie kosztów ogrzewania oraz energii.

Robert Rogosz z Centrum Ogrzewania Pelletowego zaprezentował kocioł na zrębkę firmy Windhager.

Robert Rogosz podkreślił także walory nowoczesnych kotłów biomasowych, w  tym pelletowych, które są alternatywą dla nieekologicznych źródeł ciepła.

– Biorąc pod uwagę możliwości technologiczne kotłów obecnie produkowanych oraz to, że pellet w czystej postaci jest paliwem ekologicznym i odnawialnym, możemy mówić o technologiach i paliwie XXI wieku. – podkreślił Robert Rogosz.

W strefie pojawiło się także urządzenie do granulacji pelletu firmy LABORA ENERGY, które zaprezentował Grzegorz Szewczyk. Urządzenie przeznaczone jest do zakładów drzewnych zagospodarowujących resztki poprodukcyjne.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE