Od 12 do 15 września podczas targów Drema po raz kolejny pojawi się Strefa Czystego Powietrza. W ramach stoiska „Magazynu Biomasa” zorganizowany zostanie punkt informacyjny dotyczący ekologicznych źródeł ciepła, a na pytania na temat zielonych rozwiązań dostępnych na rynku urządzeń grzewczych odpowiedzą eksperci.

„Czyste” technologie i paliwa

Nowoczesne kotły pelletowe i zrębkowe, urządzenia do granulacji oraz topowe marki pelletowe. To tylko wybrane „czyste technologie i paliwa”, o których więcej będzie można się dowiedzieć w Strefie Czystego Powietrza. Zorganizowana przez Magazyn Biomasa edukacyjna przestrzeń umożliwi zwiedzającym zapoznanie się z ekologicznymi rozwiązaniami grzewczymi, które stają się coraz ważniejszym elementem ogólnopolskiej walki ze smogiem. 

Reklama

W strefie wystawienniczej Magazynu Biomasa znajdą się między innymi elementy linii pelletujących i pakujących firmy Labora Energy, która służy klientom doświadczeniem w biznesowej analizie, budowie i konfiguracji linii technologicznych do pelletowania oraz w optymalizowaniu zagospodarowania resztek poprodukcyjnych. 

labora energy

Labora Energy stosuje najlepsze dostępne rozwiązania, dzięki którym koszty eksploatacji są jak najniższe. 

Firma zbudowała ponad 140 linii do pelletu, ponad 140 ręcznych i półautomatycznych maszyn pakujących, ponad 30 automatów pakujących, około 20 linii suszących oraz ponad 20 pieców i kotłów przemysłowych. Ponadto linie pakujące z paletyzatorami lub robotami. 


Zarejestruj się na 5. Konferencję Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie


Edukacyjna Strefa Czystego Powietrza

– W ramach Strefy Czystego powietrza udostępnimy także bezpłatnie nasze publikacje, także te dotyczące pelletu: Raport „Pellet w Polsce”, którego celem jest popularyzacja pelletu jako ekologicznego, odnawialnego paliwa, „Pelletową mapę Polski” czyli aktualne zestawienie producentów i dystrybutorów pelletu z podziałem na województwa– mówi Jolanta Kamińska, redaktor prowadząca Magazynu Biomasa.

Biomasa i paliwa alternatywne

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE