Solaris liderem transportu bezemisyjnego na świecie

Solaris

Podczas międzynarodowej konferencji Global e-Mobility Forum w Warszawie firma Solaris została wyróżniona nagrodą Global E-mobility Leader. To nagroda za wkład w rozwój transportu bezemisyjnego na świecie. Wydarzenie, gromadzące przedstawicieli rządów, naukowców i światowych liderów przemysłu, stało się miejscem debaty na temat przyszłości elektromobilności i zrównoważonego transportu. W tym roku, dzięki formule online, konferencję można było śledzić z każdego miejsca na świecie.


Zapraszamy na III Kongres Biometanu! Kliknij w baner i sprawdź szczegóły!


19 listopada Warszawa po raz drugi stała się światową stolicą elektromobilności. Zwieńczeniem jednego z największych wydarzeń online na świecie, dedykowanego rozwojowi elektromobilności, była Gala Liderów Elektromobilności 2020. Wtedy wręczono nagrody za wkład w rozwój zrównoważonego transportu. W tym roku firma Solaris, jako jeden z najważniejszych producentów autobusów elektrycznych w Europie, została uhonorowana tytułem Global E-mobility Leader. To nagroda za udział w transformacji komunikacji miejskiej na świecie.

– Polska jest jednym z europejskich liderów w sektorze zeroemisyjnego transportu publicznego. Zarówno pod względem produkcji elektrobusów, jak i wdrożeń pojazdów tego typu przez lokalne samorządy – powiedział Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA oraz wiceszef The European Association for Electromobility. – Flota ebusów w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W okresie od stycznia do września bieżącego roku, liczba autobusów z napędem elektrycznym zarejestrowanych w Polsce wyniosła 116 sztuk. Co oznacza wzrost o 197 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2019 r. Solaris miał decydujący wpływ na ten wynik. A elektrobusy z Bolechowa stały się już wizytówką polskiej elektromobilności w wielu krajach na świecie – dodał Maciej Mazur.

Solaris liderem elektromobilności

Solaris, jako jeden z europejskich liderów w obszarze e-mobility, znajduje się w czołówce producentów odpowiadających na zmieniające się potrzeby zakupowe operatorów komunikacji miejskiej. Ma to swoje odzwierciedlenie w strukturze sprzedażowej spółki. Od kilku lat liczba sprzedanych i zakontraktowanych autobusów elektrycznych marki Solaris bardzo dynamicznie rośnie.

Tylko w 2019 roku, producent dostarczył do swoich klientów łącznie 162 autobusy bateryjne. Nieustannie zmienia się również organizacja produkcji i obsługi posprzedażowej firmy. W ubiegłym roku 40% wszystkich sprzedanych przez Solaris pojazdów stanowiły autobusy z napędami nisko- i zeroemisyjnymi. Z każdym rokiem firma coraz bardziej umacnia swoją pozycję lidera elektromobilności w transporcie publicznym w Europie.

solaris

Rok 2020 stanowi duże wyzwanie dla całej światowej gospodarki. Konferencja Global e-Mobility Forum to wydarzenie na wysokim szczeblu, w którym udział wzięli prelegenci z całego świata, w tym przedstawiciele rządów, organizacji międzynarodowych, naukowcy i światowi liderzy przemysłu.

Kluczowa neutralność klimatyczna

Podczas konferencji poruszone zostały nie tylko tematy związane z  kluczowym znaczeniem rozwoju technologii bezemisyjnych dla osiągnięcia neutralności klimatycznej, ale zwrócono także uwagę na  wpływ pandemii na potrzebę transformacji w kierunku zeroemisyjnym. W debacie zabrał również głos Javier Calleja, Prezes Zarządu firmy Solaris.

– W dzisiejszych czasach nie łatwo jest być optymistą, ale jestem pewien, że z obecnej sytuacji wyjdziemy silniejsi. Mam głębokie przekonanie, że droga wyjścia z tego kryzysu powinno być drogą zieloną, przyjazną dla środowiska. A transformacja na mobilność bezemisyjną odegra kluczową rolę – powiedział. – Czeka nas ogromny skok w zakresie czystego, bezpiecznego i zeroemisyjnego transportu. Skok, który zaczyna się już teraz. W Solarisie obserwujemy bardzo pozytywne trendy i osiągamy coraz lepsze wyniki zarówno w sprzedaży, jak i dostawach autobusów elektrycznych. Daje to nadzieję na lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Działalność firmy Solaris doceniono na międzynarodowej konferencji Global e-Mobility Forum już po raz drugi. W 2019 roku, podczas Gali Liderów Elektromobilności, producentowi przyznano nagrodę Polish e-Mobility Leader za udział w transformacji komunikacji miejskiej w Polsce. Tegoroczne przyznanie tytułu Światowego Lidera Elektromobilności stanowi potwierdzenie, że Solaris nieustannie rozwija portfolio bezemisyjnych autobusów i realnie przyczynia się do zmiany oblicza transportu publicznego, również w skali światowej.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski

bem