Majowe targi GreenPower to największa w Polsce wystawa sektora OZE. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-12 maja i będzie okazją do rozpoznania rynku zielonej energii, jego oferty i prognoz na kolejne miesiące.

Reklama

Rok 2016 zapowiada się przełomowy dla fotowoltaiki. Jak szacują eksperci rynkowi (na podstawie danych z URE i Instytutu Energetyki Odnawialnej) od stycznia może nastąpić intensywny rozwój fotowoltaiki wspieranej systemem taryf gwarantowanych, funduszami unijnymi oraz dofinansowaniem z programu Prosument. Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita” całkowity potencjał PV w Polsce wynosi już około 60-65 MW. W roku 2016 r. możemy zanotować wzrost potencjału PV aż o 200-300 MW. Te optymistyczne prognozy stanowią szansę na optymalne wykorzystanie udziału w targach GreenPower 2016, które są największą w Polsce wystawą sektora OZE.

greenpower

pp-1228

pp-9316

pp-9369

W zeszłym roku w ramach targów GreenPower i równolegle odbywających się targów Expopower zaprezentowało się ponad 200 firm z Polski, Austrii, Belgii, Niemiec, Chin, Holandii, Litwy, Rumunii, Włoch, Szwecji i Węgier. Targi zwiedziło 7865 profesjonalistów. Ekspozycja targów obejmuje produkty, usługi i rozwiązania z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy, biopaliw oraz technologii energooszczędnych.

Wiele osób zainteresowanych tematyką OZE przyjeżdża do Poznania w poszukiwaniu najnowszej wiedzy, bowiem podczas GreenPower odbywa się szereg specjalistycznych seminariów, spotkań branżowych, prezentacji nowości czy też konsultacji i porad na stoiskach eksperckich. W tym roku zaplanowano m.in. Park Techniki Solarnej, Forum „Fotowoltaika dla każdego”, seminarium „Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo agroturystyczne”, debaty na temat finansowania inwestycji OZE oraz wiele innych.

Udział w targach dla profesjonalnych zwiedzających jest bezpłatny (rejestracja na wydarzenie i pobranie bezpłatnego biletu na www.mtp24.pl).

Więcej informacji o targach na stronie www.greenpower.mtp.pl

Źródło: Informacja prasowa MTP

Zdjęcia: MTP

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE