Shell chce czerpać energię tylko z OZE

Shell

Od początku 2020 roku 97 proc. stacji własnych Shell używa energii elektrycznej wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Taką informację podaje portal e-petrol.pl powołując się na komunikat Shell.

Portal e-petrol informuje, że zielona energia zasilająca 346 stacji należących do Shell jest poświadczona gwarancjami pochodzenia. Przez kolejne dwa lata będzie ona pozyskiwana wyłącznie z lądowych farm wiatrowych zlokalizowanych w kraju.

Shell i zielona energia

Oprócz tego, że wykorzystuje zieloną energię do zasilania, to  wprowadza na swoich polskich stacjach rozwiązania energooszczędne, które zmniejszają zużycie energii. Na blisko 20 stacjach w Polsce testowane są ogniwa fotowoltaiczne, które pokrywają średnio 11 proc. zapotrzebowania na elektryczność każdej z tych stacji.

Zielona Gmina. Kliknij i czytaj więcej!


Działania proekologiczne wprowadza także na Węgrzech i w Bułgarii, a w Wielkiej Brytanii stacje własne są zasilane elektrycznością pochodzącą w 100 proc. z certyfikowanych źródeł energii odnawialnej. W Holandii posiada eksperymentalną niskoemisyjną stację, która 25 proc. potrzebnej dla siebie energii produkuje z paneli słonecznych, a dzięki efektywnemu energetycznie wyposażeniu zmniejszyła swój łączny rachunek energetyczny o 40 proc.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło:  e-petrol.pl, shell.com

This post is also available in: polski

bem