»
Strona główna > Aktualności > Są pieniądze na poprawę powietrza i niższe rachunki mieszkańców

Są pieniądze na poprawę powietrza i niższe rachunki mieszkańców

Są pieniądze na poprawę jakości powietrza na Śląsku. A to oznacza niższe rachunki za ogrzewanie dla mieszkańców. Ponad 120 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko trafi do samorządów, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.


REKLAMA


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w marcu i kwietniu zawarł 50 umów o dofinansowanie projektów, które wspierają efektywność energetyczną w sektorze mieszkaniowym w województwie śląskim. Dotyczą one głębokiej kompleksowej modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkaniowych. Ponad 120 mln zł środków unijnych trafi do samorządów, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Chodzi o Program Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) w ramach działania 1.7 Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie województwa śląskiego.

Trwa podpisywanie kolejnych umów o dofinansowanie dla projektów wyłonionych w tym naborze. Efektem będzie nie tylko poprawa jakości powietrza na Śląsku. Ale również – w kolejnych sezonach grzewczych – mniejsze rachunki za ogrzewanie dla mieszkańców. Działanie 1.7 POIiŚ to również jedno z przedsięwzięć na rzecz walki ze smogiem w ramach Programu dla Śląska. Jednego z kluczowych projektów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.Poprawa efektywności energetycznej to dla mieszkańców nie tylko czystsze powietrze, ale również oszczędności. Dlatego w marcu ogłoszono kolejny nabór projektów w obszarze kompleksowej modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkaniowych na Śląsku. Wnioski o dofinansowanie można składać do WFOŚiGW w Katowicach. Szczegóły i niezbędne dokumenty aplikacyjne można znaleźć tutaj.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Zieloną Gminę.W internecie za darmo:

Inne wydania magazynu Zielona Gmina znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i sprawdź!

Zdjęcie: pixabay.com

This post is also available in: polski

bem
Góra