Bolt wprowadził elektryczne rowery do trzech polskich miast

Rowery elektryczne Bolt

Mieszkańcy trzech polskich miast mogą już podczas majówki szusować ulicami na elektrycznych rowerach, które do swojej oferty wprowadził Bolt. Docelowo w europejskich miastach ma jeździć 16 tysięcy elektrycznych jednośladów.

Komfort i bezpieczeństwo

Od 23 kwietnia mieszkańcy Olsztyna, Krakowa i Bydgoszczy mogą korzystać z nowej usługi wprowadzonej przez Bolt. Za minutę przejazdu elektrycznym rowerem trzeba zapłacić 50 groszy. Będzie to z pewnością komfortowa i bezpieczna jazda. Zadbał o to operator, oferując pojazdy wyposażone w hamulce bębnowe, zarówno na przednich jak i tylnych kołach i bardzo odporne opony pneumatyczne.

Rowery elektryczne Bolt

Poza tym rowery posiadają ekran, na którym kierowca może sprawdzić z jaką prędkością jedzie i na jakim poziomie jest stan naładowania akumulatora. Każdy z rowerów elektrycznych Bolt posiada funkcję ładowania telefonu za pomocą bezprzewodowej ładowarki znajdującej się na kierownicy, a także nadajnik GPS.

Żywotność wprowadzany przez Bolt modelu roweru elektrycznego wynosi nawet 5 lat. Rowery te zostały wyprodukowane z aluminium nadającego się w 100% do recyklingu. Natomiast zastosowanie w rowerze wytrzymałej do 90 km zasięgu, wymiennej baterii obniża ich ogólny ślad węglowy, bo pojazdy nie muszą być często przewożone do magazynu w celu ładowania. Elektryczne rowery Bold mogą osiągać maksymalną prędkość do 20 km/h.


Czytaj też: Czy odnowione telefony uratują nas przed zalewem elektroodpadów?


Lepsza jakość powietrza i brak korków

„Cieszymy się, że możemy uruchomić rowery elektryczne aż w trzech polskich miastach. W ten sposób zapewnimy ich mieszkańcom nową opcję poruszania się po mieście szybko, wygodnie i w sposób nieszkodliwy dla środowiska. To nasz kolejny krok w promowaniu rezygnacji z poruszania się prywatnymi samochodami na rzecz bezemisyjnych środków transportu, co przyczyni się także do poprawy jakości powietrza w miastach i zmniejszenia zatłoczenia na ulicach” – mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager w Polsce.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło, zdjęcie: Bolt

This post is also available in: polski

ael