Rekord świata w transporcie pelletu pobito! A dokładnie rekord świata w ilości peletów drzewnych przewożonych na jednym statku. Firma Pinnacle Renewable Energy Inc. załadowała 64 527 ton na pokład MG Kronos. Towar był przewożony do Wielkiej Brytanii.
Poprzedni rekord świata w transporcie pelletu, wynoszący 63 907 ton, należał do Drax Biomass.
– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy odzyskać pierwszeństwo – powiedział Vaughan Bassett, wiceprezes Pinnacle. – Potrzeba było połączenia różnych czynników, aby stało się to rzeczywistością. Potrzebowaliśmy całego produktu dostępnego w terminalu. Statku o dużej pojemności. Kompetentnej obsługi sztauerskiej i odpowiednich warunków zanurzenia w Kanale Panamskim.
Trend w kierunku większych rozmiarów ładunków pomaga obniżyć emisję gazów cieplarnianych na tonę produktu transportowanego.
Odbiorca, Drax PLC, będzie zużywał te pelett w swojej elektrowni w Yorkshire w Wielkiej Brytanii. Zakład ten wytwarza około 12 procent brytyjskiej odnawialnej energii elektrycznej. Większość jest zasilana pelettem drzewnym.
Więcej na ten temat tutaj.
Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!





![Biometan idzie naprzód, gminy się zazieleniają. O tym rozmawialiśmy w Warszawie [FOTO + WIDEO] Kongres Biometanu, Forum Zielona Gmina 2026 sponsorzy i partnerzy](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kongres-Biometanu-Forum-Zielona-Gmina-2026-sponsorzy-i-partnerzy-218x150.jpg)





























![Biometan idzie naprzód, gminy się zazieleniają. O tym rozmawialiśmy w Warszawie [FOTO + WIDEO] Kongres Biometanu, Forum Zielona Gmina 2026 sponsorzy i partnerzy](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2026/05/Kongres-Biometanu-Forum-Zielona-Gmina-2026-sponsorzy-i-partnerzy-100x70.jpg)






