Werona słynie nie tylko z renesansowych budowli i dramatu Szekspira, ale i gorącej atmosfery, która co dwa lata towarzyszy międzynarodowym targom ekologicznych technologii grzewczych i biopaliw Progetto Fuoco. Tegoroczna edycja w dużej mierze będzie prezentować ofertę nowych i wschodzących rynków.

Reklama

Targi Progetto Fuoco od lat gromadzą światową czołówkę branży związanej z energetycznym wykorzystaniem drewna – producentów kominków, pieców i kotłów na drewno i pellet, systemów ogrzewania, biopaliw, narzędzi do przechowywania drewna oraz akcesoriów zduńskich. Imponujące statystyki targowe plasują wydarzenie na podium europejskich imprez dedykowanych rynkowi pelletu drzewnego. W 2014 r. w Weronie zaprezentowało się ponad 650 wystawców, a ich ofertę miało okazję oglądać 75 tys. zwiedzających. Tegoroczna, 10 edycja wydarzenia, ma pobić ten rekord.

Nieprzypadkowo targi Progetto Fuoco odbywają się we Włoszech. Kraj, będąc jednym z najważniejszych europejskich rynków pelletu i liderem pod względem zużycia tego paliwa, słynie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych w obszarze wykorzystania drewna na cele energetyczne. Nowości produktowe zostaną zaprezentowane m.in. w specjalnej strefie z systemem oddymiania, dzięki czemu będzie można na żywo zobaczyć, jak działają wybrane piece i kominki.

PF6

PF8

PF1

PF 2

PF 3

Targi organizowane przez Piemmeti Spa odbędą się w Centrum Ekspozycyjnym w Weronie w dniach 24-28 lutego. Ekspozycję podzielono na trzy obszary tematyczne – duże systemy na biomasę, drewno opałowe z włoskich lasów i międzynarodowy rynek pelletu. Wydarzeniu towarzyszyć będą konferencje, warsztaty i sesje techniczne.

Edycja 2016 koncentruje się na rynkach zagranicznych – ambicją organizatorów jest to, by Progetto Fuoco stało się największą i najważniejszą ekspozycją producentów z różnych państw, w tym reprezentujących nowe i wschodzące rynki, taki jak m.in. Polska.

Progetto Fuoco 2016 w liczbach:
750 wystawców (15 proc. więcej od ostatniej edycji),  w tym 300 zagranicznych z 36 krajów,
75 tys. odwiedzających , w tym 9 tys. z zagranicy
105 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej

„Magazyn Biomasa” jest partnerem medialnym targów Progetto Fuoco.

Zdjęcia: Piemmeti Spa

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE