Progetto Fuoco 2020 – drugi dzień targów [RELACJA]

W Weronie trwają targi Progetto Fuoco, najważniejsza światowa wystawa ekologicznych urządzeń grzewczych na drewno, biomasę i pellet. Tegoroczna edycja pobiła rozmachem wszystkie dotychczasowe. Oferta wystawców, innowacje technologiczne i przede wszystkim projekty stoisk robią wrażenie. Zobaczcie naszą relację z wydarzenia!

Progetto Fuoco to cztery targowe dni, podczas których trudno złapać oddech. Ponad 70 tys. gości sprawia, że wystawcy mają co robić, a zapasy wizytówek topnieją z godziny na godzinę.

– Po to właśnie przyjeżdża się do Werony. Nowe relacje biznesowe, nowi klienci, spotkania z dotychczasowymi kontrahentami, a pomiędzy tym wszystkim naprawdę wyjątkowe, często mające swoją premierę urządzenia, produkty i technologie. Oraz stoiska, które zapierają dech – mówi Jolanta Kamińska z Biomass Media Group, wydawca „Magazynu Biomasa”.

Na Progetto Fuoco jest około 20 firm z Polski. 10 z nich wystawia się w ramach Polskiej Strefy w pawilonie 3. Ta hala dedykowana jest producentom i dystrybutorom pelletu oraz kotłów na drewno, biomasę i pellet. Swoją ofertę pokazują także dostawcy palników pelletowych, urządzeń do mierzenia wytrzymałości pelletu oraz firmy produkujące niezbędne branży akcesoria: uszczelki, smary itp.


PROGETTO FUOCO 2020 – PIERWSZY DZIEŃ TARGÓW [RELACJA]


Progetto Fuoco to jednak przede wszystkim święto branży kominkowej. Ich producenci wystawiają się w 5 z 9 targowych hal, a stoiska najbardziej rozpoznawalnych brandów naprawdę robią wrażenie. – Po to też przyjeżdża się do Werony. Właściciele domów jednorodzinnych, ale także hoteli, salonów SPA czy agroturystyk szukają odpowiednich urządzeń. A większość z nich, poza funkcjonalnością czy prostotą obsługi, jest świetnie zaprojektowana i po prostu cieszy oko – mówi Jolanta Kamińska.

– Pamiętajmy, że we Włoszech pracuje ponad 5 mln urządzeń grzewczych na pellet. To naprawdę ogromny rynek. I duża możliwość rozwoju swojego biznesu – dodaje J. Kamińska.

Zdjęcia: Archiwum Redakcji

This post is also available in: polski