Kierunek Włochy! Oczy europejskiej i światowej branży pelletu zwrócone są na Weronę. To właśnie tu od 19 do 22 lutego odbywają się najważniejsze targi poświęcone ogrzewaniu drewnem, biomasą i pelletem. Progetto Fuoco to ponad 70 tys. odwiedzających i prawie 800 wystawców. A wśród nich silna reprezentacja polskiej branży pelletowej.

 

Reklama

Dziś rozpoczęły się targi Progetto Fuoco. Przez 4 dni (19-22 lutego) słowo “drewno” odmieniane będzie w Weronie przez wszystkie przypadki, bo PF to największa światowa wystawa poświęcona urządzeniom grzewczym na to ekologiczne paliwo: kotłom, piecom i kominkom. Ale nie tylko – Projekt Ogień to także najważniejsze branżowe wydarzenie dla producentów i dystrybutorów pelletu i brykietu, dostawców urządzeń i sprzętu do pozyskiwania i przetwarzania drewna oraz biomasy, a także producentów technologii do fabryk pelletu i dostawców dużych instalacji biomasowych. W Weronie nie zabraknie także produktów bogatej oferty akcesoriów kominkowych i kotlarskich.

Polska branża pelletu na Progetto Fuoco

– Na Progetto Fuoco obecna jest silna reprezentacja krajowej branży pelletowej. W ramach organizowanej przez “Magazyn Biomasa” Polskiej Strefy wystawia się 10 firm z Polski: Dankros, Dortech, Energet, Heiztechnik, Kablonex, Kostrzewa, Krex, Nibe Biawar, Politrade i Rakoczy Stal – mówi Jolanta Kamińska z Biomass Media Group. – Te przedsiębiorstwa po raz pierwszy są w Weronie ze swoją ofertą. Zależy im na zaprezentowaniu swoich produktów na włoskim rynku, nawiązaniu nowych relacji biznesowych i poszerzeniu rynków zbytu. Jestem przekonana, że dzięki wspólnemu stoisku uda się w atrakcyjny sposób pokazać polską branżę – podkreśla J. Kamińska

Poza wystawcami Polskiej Strefy na Progetto Fuoco są obecni także m.in przedstawiciele firm Barlinek, Bio Energy Group, Wirex, Tartak Olczyk, Defro Home, Toscana Poland czy Kratki.pl.

– Progetto Fuoco to uznana marka. Organizowane co dwa lata targi to dla profesjonalistów branży pelletowej “must be”. Po raz pierwszy w Weronie wystawia się tyle firm z Polski. To tylko potwierdza, jak istotny jest dla nich rynek włoski – podkreśla Maciej Roik z Biomass Media Group.

Wiedza, szkolenia, innowacje

Progetto Fuoco to nowoczesna hybrydowa formuła łącząca klasyczne targi z pokazami maszyn na terenie zewnętrznym. Ale też ciekawostki branżowe, zapowiedzi nadchodzących trendów, liczne konferencje i szkolenia. I – jak co dwa lata – sporo nowości. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy w ramach strefy Ecohouse pokazują ekologiczne rozwiązania, które można zastosować w budownictwie mieszkaniowym. Eko budynki, efektywność energetyczna, ekologiczne ogrzewanie – to słowa klucze Ecohouse.

Będąc na PF 2020 nie można pominąć także “Give me fire”. To konkurs dla start’upów z całej Europy, którego tematem przewodnim są innowacyjne rozwiązania technologiczne w obszarze ogrzewania drewnem, biomasą i pelletem. 10 wyłonionych przez kapitułę konkursową firm zaprezentuje je w specjalnie przygotowanej “Wiosce innowacji”. Tam będą mogły w pełni przedstawić swoje produkty i ideę, jaka stała za ich stworzeniem.

– Progetto Fuoco to imponujące pod względem wielkości i oferty targi branżowe. Ogromnie cieszymy się, że w tym roku tak duża reprezentacja krajowej branży pojawiła się w Weronie. I nie chodzi tylko o wystawców, ale po prostu gości z Polski. Obserwujemy, że z każdą edycją jest ich coraz więcej. To doskonała wiadomość – polski sektor pelletu się profesjonalizuje i jest gotowy zdobywać nowe rynki – podkreśla Jolanta Kamińska z Biomass Media Group.

Zdjęcia: Redakcja

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE