Energia z biomasy to jeden z tematów poruszanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę podczas EXPO 2017 w Kazachstanie. W Astanie prezentują się polscy naukowcy i przedsiębiorcy. Czwartek to Narodowy Dzień Polski, podczas którego polskie stanowiska odwiedzali wspólnie A. Duda z małżonką i Premier Kazachstanu Bakytżan Sagintajew.

Reklama

Podczas otwarcia Narodowego Dnia Polskiego na Expo 2017 w Kazachstanie Prezydent RP Andrzej Duda nawiązał do tematu wystawy „Energia przyszłości” i polskiego hasła „Poland: creative people, smart energy”. Mówił m.in. o znaczącej roli Polaków w dziedzinie energii przyszłości, wśród których na jednym z czołowych miejsc wymieniał energię z biomasy.

Polscy przedsiębiorcy prezentują podczas Expo nowości z zakresu m.in.: czystych technologii węglowych, innowacji w maszynach górniczych, digitalizacji rynku energii, budynków przyszłości i sposobów rewitalizacji terenów poprzemysłowych. Premier Sagintajew podkreślał, że Polska i Kazachstan nawiązały już wiele kontaktów biznesowych, a przyszłość współpracy to m.in. energetyka odnawialna, nauka i technologie, innowacje i komunikacja, gospodarka leśna, turystyka.

Zdj. Kancelaria Prezydenta RP

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE