Już 7 września profesjonaliści sektora leśnego spotkają się na największym wydarzeniu branżowym w tej części Europy. Podczas tegorocznej edycji targów Eko-Las firma BL System zaprezentuje nowość w swojej ofercie – rębak bębnowy Pezzolato Allroad.

Premiera BL System na targach Eko-Las 

BL System to wiodący dostawca maszyn do przygotowania drewna kominkowego, zagospodarowania lasu, całorocznej obsługi terenów zielonych i prac komunalnych. W portfolio produktowym firmy znajdują się urządzenia renomowanych producentów. Niedawno w ofercie BL System pojawiła się nowość – rębak bębnowy Pezzolato Allroad, który zostanie zaprezentowany podczas Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS w Mostkach, koło Świebodzina.

Reklama

Rębak bębnowy Pezzolato Allroad

– Rębak bębnowy Pezzolato Allroad to bardzo nowoczesne urządzenie, o wysokiej wydajności do 380m3 na godzinę. Dodatkowym atutem jest maksymalna mobilność w terenie, uzyskana dzięki czterem kołom napędowym, co ważne – wszystkie są skrętne, a w warunkach drogowych uzyskuje prędkość do 80km/h – wyjaśnił przedstawiciel BL System.

Maszyna oferuje trzy tryby kierowania: obie osie razem, każda oś z osobna lub tylko oś przednia. 

Rębak jest napędzany silnikiem VOLVO PENTA TWD 1683 VE, Stage V, ma 6 cylindrów, pojemność 16,12 litra, 585 kW, 796 KM, 3650 Nm lub silnikiem CAT C18, 6 cylindrów, pojemność18,1 litra, 563 kW, 755 KM, 3504 Nm. 


Zarejestruj się na Konferencję Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie


W skład urządzenia wchodzi: żuraw Palfinger Epsilon S110F104, wysięgnik 10,1 m z chwytakiem FG31R i sterowaniem elektrycznym za pomocą joysticków. Żuraw jest umieszczony w środku maszyny, w celu lepszego
rozłożenia ciężaru podczas transportu i w fazie roboczej, dzięki temu można uniknąć skręcania się ramy pojazdu. Ponadto maszyna ma cztery podpory stabilizujące, w tym dwie z bocznym wyjściem, co optymalizuje stabilność i zwiększa komfort operatora. 

– Model ten posiada szeroki kosz załadunkowy, zaprojektowany specjalnie do obróbki materiału o dużej objętości, wyposażony w łańcuch podający o szerokości 1400 mm, umieszczony na wysokości 1050 mm od podłoża – dodał przedstawiciel firmy. – Zapewnia on szybsze ładowanie małych i dużych stosów drewna.

BL System podkreśla, że gwarancją niezawodności i trwałości przez cały okres eksploatacji urządzenia jest zamknięty bęben, znany także z wcześniejszych modeli rębaków Pezzolato.

Chcesz zobaczyć jak pracuje rębak bębnowy Pezzolato Allroad? Odwiedź BL System na targach Eko-Las od 7 do 9 września w Mostkach k/Świebodzina.

Biomasa i paliwa alternatywne

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE