Firma Pozlift z Poznania jest producentem sprzętu wykorzystywanego w gospodarce leśnej. Do produkcji przyczep oraz żurawi leśnych stosuje stal walcowaną termomechaniczną, która gwarantuje długą, bezawaryjną żywotność urządzeń. 

Reklama

Pozlift jako marka obecna jest na rynku od ponad roku, jednak jej pracownicy są związani z produkcją maszyn do prac leśnych znacznie dłużej. Asortyment produkcyjny to przede wszystkim przyczepy leśne 8, 10 oraz 11 t. Ofertę uzupełniają żurawie oraz chwytaki leśne. Dodatkowo firma świadczy usługi regeneracji części do maszyn leśnych oraz usługi spawalnicze konstrukcji stalowych. W opinii Piotra Czołnika – jednego z założycieli Pozlift – przyczepy leśne o tonażu 8-11 t są najbardziej poszukiwane na rynku, dlatego też przedsiębiorstwo zdecydowało się na produkcję takich urządzeń. Firma oferuje przyczepy leśne osadzone na ramie centralnej. – Do końca tego roku chcemy wypuścić prototyp przyczepy na ramie tzw. skrzynkowej, czyli podwójnej – dodaje Piotr Czołnik. Do produkcji urządzeń Pozlift wykorzystuje szwedzką stal SSAB. Na etapie projektowania dużą wagę przywiązuje się do wytrzymałości maszyn. Wzmocniono punkty krytyczne przyczepy oraz zmniejszono wagę żurawia. – Dostawaliśmy sygnały z rynku, że poszczególne węzły w przyczepie nie wytrzymują, z kolei rama centralna umożliwia sprawniejsze manewrowanie urządzeniem – mówi Czołnik. Poza produkcją firma specjalizuje się w  regeneracji części maszyn leśnych. – Bardzo często do regeneracji otrzymujemy produkty konkurencyjnych firm, które po 6-7 latach użytkowania wymagają dużych zabiegów, aby doprowadzić je do użyteczności – wspomina Piotr Czołnik. – Na postawie doświadczeń przy regeneracji komponentów maszyn stworzyliśmy kompletny produkt, który w mojej opinii jest bardziej żywotny niż urządzenia naszej konkurencji – dodaje.
W  ocenie klientów urządzania Pozlift spełniają indywidualne oczekiwania użytkowników. Przykładem może być dostosowanie rozstawu kół przyczepy oraz przestrzeni załadunkowej do potrzeb użytkowników. Dodatkowym rozwiązaniem jest również możliwość spięcia pierwszej kłonicy z  kratą. Takie projekty firma realizuje w  cenie zestawu (przyczepa leśna + żuraw). W projekcie można wprowadzić takie zmiany, które ostatecznie nie będą wpływały na wytrzymałość urządzenia. Klienci zwracają również uwagę na połączenie wahaczy z przyczepą jednoramową. Pozlift wzmocnił ten element konstrukcyjny w swoich zestawach poprzez dodatkowe wsporniki. Aktualnie czas oczekiwania na realizację zamówienia zestawu wynosi maksymalnie do 7 tygodni. Wynika to z czasu oczekiwania na siłowniki od dostawców zewnętrznych. Na sprzedawane urządzenia firma daje 3-letnią gwarancję w przypadku uszkodzeń mechanicznych oraz roczną gwarancję na hydraulikę siłową. W sytuacji, kiedy klient zgłasza konieczność naprawy, Pozlift stara się reagować w tym samym dniu. Jeżeli użytkownik jest w stanie sam wymienić sobie część, to jest ona wysyłana w tym samym dniu za pośrednictwem kuriera. Jeżeli maszyna wymaga przyjazdu serwisantów, odbywa się to najczęściej w przeciągu następnych dwóch dni roboczych po zgłoszeniu uszkodzenia. Urządzenia Pozlift można kupić bezpośrednio od producenta. – Wszyscy nasi pracownicy znają wszelkie detale i parametry techniczne produkowanych urządzeń. W związku z tym każdy, kto do nas zadzwoni, spotka się z fachowym doradztwem i otrzyma odpowiedź na każde pytania – podsumowuje Piotr Czołnik. logo-pozlift

Pozlift Sp. z o.o.

ul. Lutycka 95,

60-478 Poznań,

tel.: 503 655 635, 601 253 334

e-mail: biuro@pozlift.pl,

www. pozlift.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE