W wyniku nawiązanej ostatnio współpracy między polską firmą  SunRoof  i szwedzką marką Cake wkrótce ma powstać bezemisyjny motocykl. Będzie napędzany silnikiem elektrycznym i energią słoneczną.

SunRoof i CAKE

„Nawiązana współpraca wzmocni pozycjonowanie SunRoof i CAKE jako liderów w dziedzinie zrównoważonej elektromobilności i czystych technologii. […] Obie marki budują bezemisyjną i elektromobilną przyszłość, oferując korzystanie z ekologicznej jazdy motocyklem CAKE, naładowanym czystą i darmową energią słoneczną pozyskiwaną z dachu solarnego SunRoof” – czytamy w komunikacie.

Reklama

Rozwiązania z zakresu „zielonej energii” są coraz popularniejsze. Polska firma SunRoof, producent dachów solarnych, jest propagatorem jak najszybszego przejścia na odnawialne źródła energii. Zapewniłoby to nam wszystkim ekologiczną przyszłość. Nawiązanie współpracy ze szwedzkim producentem motocykli wydaje się doskonale wpisywać w idee przyświecające polskiemu liderowi rozwiązań solarnych. Szwedzki Cake postawił na rozwój elektrycznych układów napędowych. W efekcie powstała nowa kategoria lekkich i całkowicie cichych motocykli elektrycznych. Dzięki temu firma Cake ugruntowała swoją pozycję lidera zielonej transformacji w dziedzinie sportów motorowych. SunRoof i Cake mają wspólne idee i priorytety.

„Wspólna pasja do dobrego”

Nawiązane partnerstwo to połączenie nowoczesnej i ekologicznej technologii ze szwedzkim doświadczeniem i designem. Polsko – szwedzka współpraca oparta na proekologicznych priorytetach to krok do zrównoważonej przyszłości.


Czytaj też: W Koninie wkrótce pojedziemy autobusem wodorowym!


– To bardzo ekscytujące móc tworzyć zrównoważoną przyszłość i mieć realny wpływ na osiągnięcie neutralności klimatycznej. Cieszę się z nawiązanej właśnie współpracy z CAKE. Wspólna pasja do dobrego, skandynawskiego designu i odpowiedzialność za losy przyszłych pokoleń pozwolą nam rozwijać najlepsze na świecie praktyki, zaczynając już dziś od Europy. Jestem przekonany, że klienci podzielą proponowany przez nasze marki proekologiczny i zarazem pełen emocji styl życia – mówi Lech Kaniuk, współzałożyciel i CEO SunRoof.

Bezemisyjny motocykl to już nie science fiction

To co niedawno niemożliwe, staje się realne. Tak podsumowuje zainicjowaną współpracę założyciel CEO CAKE Stefan Ytterborn:

„Transport elektryczny całkowicie niezależny od sieci, bez konieczności kupowania ani jednej kWh, nie wiadomo z jakiego źródła energii, polegający wyłącznie na słońcu i energii słonecznej, nie jest już science fiction. SunRoof i CAKE zapewniają samowystarczalny i wolny od paliw kopalnych system zasilania i transportu”.

 

Rynek Biogazu – listopad 2020 i inne wydania znajdziesz tutaj. Sprawdź koniecznie, dlatego że warto!


zdjęcie: Cake

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE