Pomyśl o wodzie! Szef rządu Mateusz Morawiecki spotkał się z przedsiębiorcami i obywatelami, którzy wzięli udział w pierwszej Obywatelskiej Burzy Mózgów organizowanej w ramach programu GovTech Polska, zainicjowanego przez M. Morawieckiego w 2018 r. To nowy sposób otwarcia państwa na pomysły utalentowanych osób i zaproszenie ich do wspólnego rozwiązywania istotnych społecznie problemów. Tym razem jest nim woda.

Premier podkreślił, że pomimo działań podejmowanych przez rząd problem malejących zasobów wodnych dotyczy całej Polski. Jak dodał, brak wody jest jednym z największych wyzwań przyszłości, dlatego należy szukać skutecznych rozwiązań, które będą zapobiegać kryzysom wodnym i zabezpieczą obywatelom dostęp do wody pitnej.

Reklama

W najbliższych latach musimy przebudować naszą infrastrukturę w zakresie irygacji, melioracji, małej i dużej retencji – kontynuował premier.

Wyraził też nadzieję, że z wypracowanych pomysłów będą mogły korzystać także nasze dzieci i wnuki.


Informacje branżowe z Polski. Kliknij i sprawdź!


W trakcie spotkania ze zwycięzcami ostatniej edycji konkursów GovTech Polska – innej inicjatywy Programu, skierowanej do startupów i przedsiębiorców branży technologicznej – Mateusz Morawiecki zaznaczył, że program GovTech Polska to nowy sposób otwarcia państwa na pomysły utalentowanych osób. Podkreślił również wagę wspólnego z obywatelami rozwiązywania istotnych społecznie problemów, oraz działania na rzecz poprawy warunków życia czy efektywności działania sfery publicznej. Dzięki niej bowiem obywatele i państwo mogą razem budować rozwiązania, z których korzystać będzie całe społeczeństwo.

Do udziału w Ogólnopolskiej Burzy Mózgów może zgłosić się każdy obywatel poprzez wypełnienie krótkiej ankiety dostępnej tutaj.

Premier zaprasza innowatorów, ekologów, programistów, inżynierów, architektów – wszystkich, którzy chcą tworzyć wartościowe rozwiązania istotnych społecznie problemów. Każdy będzie mile widziany, niezależnie od ścieżki kariery, poglądów, czy wiedzy branżowej. Spośród nadesłanych aplikacji organizatorzy wybiorą kilkuset kandydatów, którzy otrzymają zaproszenie na warsztaty. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30.08.2019 r.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

Źródło: Kancelaria Premiera RP

Zdjęcie: Kancelaria Premiera RP/Krystian Maj

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE