PKN ORLEN zamierza zainwestować do 2030 r. 7,4 mld zł w zielony wodór. Deklaracja padła podczas H2POLAND, zakończonych kilka dni temu pierwszych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targach w całości poświęconych technologiom wodorowym.

Reklama

Wodorowy wyścig

Zorganizowane w dniach 17-18 maja na terenie MTP w Poznaniu wydarzenie podzielone było na część merytoryczną i wystawę.  Targi H2Poland miały pomóc w określeniu faktycznego miejsca Polski wśród krajów wdrażających technologie wodorowe oraz odpowiedzieć na pytanie, na jakie miejsce w wyścigu wodorowym rzeczywiście możemy liczyć w przyszłości?


Czytaj też: „Zielony” wodór z biometanu. Perspektywiczny sektor OZE


PKN Orlen inwestuje w zielony wodór

Grzegorz Jóźwiak z PKN Orlen zapowiedział duże inwestycje, jakie koncern ma poczynić w sektorze zielonego wodoru do 2030 roku.

 – PKN ORLEN, czołowy koncern multienergetyczny w Europie Środkowo-Wschodniej, do 2030 roku przeznaczy aż 7,4 mld zł na inwestycje, które umożliwią rozwój w obszarze nisko i zeroemisyjnego wodoru, opartego o odnawialne źródła energii i technologię przetwarzania odpadów komunalnych” – zadeklarował podczas kongresu H2POLAND Grzegorz Jóźwiak, dyrektor biura wdrażania paliw alternatywnych PKN Orlen S.A.


Zarejestruj się na V Narodowy Kongres Biometanu


10 hubów wodorowych, 100 stacji tankowania

Ekspert podkreślił, że w ramach realizacji strategii do końca tej dekady powstanie 10 hubów wodorowych. Poza tym  kierowcy w Polsce, Czechach i na Słowacji będą mogli korzystać z sieci ponad 100 stacji tankowania wodoru.

– Inwestycje w zielony wodór będą wspierały transformację Grupy ORLEN w kierunku neutralnego emisyjnie koncernu, a także wzmacniały bezpieczeństwo energetyczne Polski i całego regionu” – dodał Grzegorz Jóźwiak.

W Poznaniu  kongres H2POLAND – pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi w całości poświęcone technologiom wodorowym. Wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami i przedstawicielami administracji publicznej. Istotnym elementem konferencji jest ekspozycja najnowszych rozwiązań poświęconych nisko i zeroemisyjnej gospodarce.

Rynek biogazu i biometanu:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło informacji: MTP, PAP MediaRoom

zdjęcie: PAP MediaRoom

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE