Już wiadomo kto jest kim w powołanym zaledwie tydzień temu Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, któremu szefuje Jadwiga Emilewicz. Piotr Woźny zajmować się będzie m.in. tematyką związaną z działaniami na rzecz programu Czyste Powietrze. 

Reklama

Mariusz Haładyj zajmie się m.in. Konstytucją Dla Biznesu oraz pakietem 100 Zmian Dla Firm. Tadeusz Kościński będzie odpowiedzialny za gospodarkę cyfrową i politykę eksportową.

Kim jest Piotr Woźny?

Piotr Woźny, wiceminister „od smogu”, jest prawnikiem. Doradzał m.in. Mateuszowi Morawieckiemu, gdy ten stał na czele Ministerstwa Rozwoju zobowiązanego przez ówczesną premier Beatę Szydło do opracowania działań w obszarze walki ze smogiem.

Piotr Woźny współpracował także z b. minister cyfryzacji Anną Streżyńską.

Teraz, jako wiceminister w resorcie przedsiębiorczości i technologii otrzymał zadanie wdrożenia rządowego programu walki ze smogiem, który wcześniej opracowywały i przygotowywały ministerstwa rozwoju, środowiska i energii.

Jadwiga Emilewicz po objęciu teki ministra w nowym resorcie, wcześniej nazywana „rządową twarzą walki ze smogiem” zadeklarowała, że jakość powietrza w najbardziej zanieczyszczonych polskich miastach zdecydowanie poprawi się już w ciągu 5 lat.

Źródło: wnp.pl, gramwzielonepl, twitter.com/MPiT_GOV_PL

Zdjęcie: twitter.com/MPiT_GOV_PL

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE