Piotr Woźny pełnomocnikiem premiera ds. programu “Czyste Powietrze”

Piotr Woźny, odwołany w ubiegłym tygodniu z fotela wiceministra w resorcie przedsiębiorczości i technologii, został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw programu “Czyste Powietrze” – zgodnie zresztą z tym, co mówiono w rządowych kuluarach.

“Zgodnie z zapowiedziami z poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki powierzył w dniu dzisiejszym Piotrowi Woźnemu funkcję Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw programu Czyste Powietrze. Działanie to ma na celu jeszcze bardziej efektywną realizację jednej z najważniejszych deklaracji z grudniowego expose premiera Morawieckiego dotyczącej naprawy jakości powietrza, którym oddychają Polacy” – poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Jak dodano, będzie to służyć również działaniom naprawczym, które Polska musi podjąć, aby uniknąć płacenia kar po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 22 lutego 2018 r., który stwierdził, że Polska w latach 2007-2015 nie ustanowiła skutecznego systemu ochrony swoich obywateli przed zanieczyszczonym powietrzem.

“Rząd Zjednoczonej Prawicy konsekwentnie realizuje działania na rzecz poprawy powietrza, którym oddychają Polacy, nadrabiając w ten sposób wieloletnie zaległości wskazywane już od 2000 r. w kolejnych raportach Najwyższej Izby Kontroli” – podkreśliła Kancelaria.

Piotr Woźny do rządu trafił 17 stycznia 2018 r., gdy został powołany na stanowisko wiceministra przedsiębiorczości i technologii, odpowiedzialnego za tematykę związaną z działaniami na rzecz czystego powietrza.

Czytaj też: Komunikat w sprawie powołania Piotra Woźnego

Piotr Woźny: Program #PolskaBezSmogu dla każdej potrzebującej rodziny w Polsce