Pellet w Polsce – już dzisiaj dołącz do publikacji!

Pellet w Polsce 2021

Już w kwietniu premiera pierwszej kompleksowej, w pełni merytorycznej publikacji na temat pelletu drzewnego. Pellet w Polsce 2021 powstaje we współpracy z ekspertami branżowymi i specjalistami sektora OZE. Celem opracowania jest promocja pelletu jako paliwa przyszłości i skutecznego oręża do walki ze smogiem.

Pellet w Polsce 2021 – rynek dynamicznie rośnie

Polska produkuje rocznie ponad 1 mln ton pelletu drzewnego. Dynamicznie rośnie sektor nowoczesnych urządzeń grzewczych na pellet: kotłów, kominków i piecyków. Badania naukowe i opracowania dotyczące pelletu publikowane przez europejskie stowarzyszenia branżowe pokazują, że to biopaliwo jest ekologiczne i doskonale wpisuje się w gospodarkę obiegu zamkniętego.

Dlaczego więc w Polsce, na skutek uchwał antysmogowych, spalanie pelletu w Polsce jest zakazywane? Dlaczego wbrew zachodnioeuropejskim trendom, gdzie biomasa jest ważnym elementem walki o neutralność emisyjną, pellet traktowany jest na równi z paliwami kopalnymi: węglem, ekogroszkiem, flotami czy olejem opałowym?

– W dużej mierze wynika to z braku wiedzy. Funkcjonujące wciąż stereotypu każą widzieć pellet jako paliwo, którego spalanie przyczynia się emisji CO2. Pokutuje także przekonanie, że pellet powstaje kosztem lasów, co jest oczywistą nieprawdą – mówi Jolanta Kamińska z wydawnictwa Biomass Media Group.

Pellet w Polsce – praktyczna i oczekiwana publikacja

– Chcąc usystematyzować wiedzę na temat pelletu oraz wskazać jego rolę w walce o czyste powietrze zdecydowaliśmy się stworzyć rzetelne, w pełni merytoryczne opracowanie – mówi J. Kamińska. „Pellet w Polsce” to:

  • pierwsza tego typu kompleksowa publikacja przygotowana przez ekspertów branżowych,
  • silny głos profesjonalistów dotyczący roli pelletu w krajowym systemie energetycznym,
  • opracowanie, które pokaże aktualny stan branży i rekomendacje dotyczące jej rozwoju,
  • w pełni merytoryczny raport, który w czytelny i poparty naukowymi dowodami sposób przedstawi zalety pelletu – ekologicznego biopaliwa,
  • branżowa publikacja adresowana m.in. do ministerstw, instytucji rządowych oraz samorządów.

Jesteś producentem pelletu lub urządzeń grzewczych na pellet? Chcesz włączyć się w prace nad najważniejszą publikacją pelletową w Polsce? Zależy Ci na rozwoju branży? Dołącz do nas!

Kontakt: jolanta.kaminska@magazynbiomasa.pl, +48 790 439 216

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski