Panele słoneczne pojawią się na dachu ministerstwa. Już na początku sierpnia ogłoszą przetarg na dostawę i montaż paneli słonecznych, które zostaną zamontowane na budynku przy pl. Trzech Krzyży. To siedziba Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Elektrownia słoneczna MPiT oprócz ok. 100 tys. zł oszczędności rocznie na energii elektrycznej pozwoli o ok. 120 ton rocznie zredukować emisję CO2.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ma już pozytywną decyzję Konserwatora Zabytków. Dlatego w drugiej połowie lipca rozpocznie się remont dachu – konieczne jest bowiem docieplenie stropodachu. Do końca lipca ma być gotowy projekt budowlany, który będzie szczegółowo określał parametry instalacji oraz magazynu – informuje Departament Komunikacji MPiT.

Reklama

OZE w Magazynie Biomasa. Kliknij i sprawdź!


Plany zakładają, że energia będzie produkowana w trzech mikroinstalacjach o 50 kW każda. Rocznie na dachu MPiT wytworzą 150 MWh energii elektrycznej, a więc ok. 11,7proc. ubiegłorocznego zużycia energii przez MPiT. Uwzględniając koszty sprzedaży i dystrybucji energii (0,47 pln/kWh – cena energii + 0,20 pln/kWh – cena dystrybucji), rocznie generowana przez MPiT oszczędność dla podatników wyniosą ok. 100 tys. zł.

Panele słoneczne dają energię

Elektrownia słoneczna MPiT o ok. 120 ton rocznie pozwoli zredukować emisję CO2, co przeniesie się dodatkowo na oszczędność w wysokości ok. 12 tys. zł rocznie z tytułu podatku emisyjnego UE, jakim jest opłata za uprawnienia dla emisji CO2.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo! Sprawdź poniżej:

Źródło: informacja własne, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
Zdjęcie: MPiT
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE