Jubileuszowa, 20. edycja targów energetycznych ENEX odbędzie się już za 2 dni! Od 1 do 2 marca na Targach Kielce pojawią się inżynierowie, eksperci oraz przedsiębiorcy, którzy na co dzień wpływają na wytwarzanie i wykorzystywanie energii we współczesnym świecie. Tegoroczny ENEX to m.in. silna reprezentacja producentów kotłów grzewczych na biomasę najnowszej generacji.

Reklama

Niezaprzeczalnym atutem targów ENEX jest ich profesjonalny charakter. Każdego roku w gronie wystawców pojawiają się firmy, których działalność związana jest z produkcją, przetwarzaniem, udostępnianiem energii. Szukając powodu, dla którego warto przyjechać do Targów Kielce i wziąć udział w tym wydarzeniu nie można pominąć argumentu, że w ciągu tych dwóch marcowych dni można liczyć na owocne spotkania. Porady, bogata wiedza oraz gotowe do wprowadzenia rozwiązania czekają na każdego zwiedzającego.

– Obserwujemy co dzieje się w branży, czego oczekują od nas zarówno wystawcy, jak i zwiedzający. Dzięki nawiązaniu współpracy z takimi markami, jak Defro, ZPUE S.A., PGE Dystrybucja czy BMW ZK Motors targi ENEX 2017 poszerzają swoją ofertę. Tworzymy centrum wiedzy i dzielenia się dobrymi praktykami w kilku ważnych i aktualnie często podejmowanych tematach, a w ramach wystawy firm będzie można poznać rynkowe nowości produktowe – mówi Robert Frąk, menadżer Targów ENEX 2017.

Odnawialne źródła energii zawładną targami ENEX 2017

W 2016 r. łączna moc instalacji odnawialnych źródeł energii przekroczyła pułap 8 GW, a odnotowany wzrost wyniósł prawie 20 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Filarem polskich OZE, z największym udziałem w rynku, są instalacje wiatrowe. OZE to jednak nie tylko energetyka dużych mocy, ale również mikro i małe instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, kotły na biomasę, czy popularne kolektory słoneczne. W ramach Pasażu Energetycznego zaprezentują się firmy sektora OZE oferujące swoje produkty. Oprócz tego organizatorzy, Targi Kielce oraz redakcja GLOBEnergia ponownie zapraszają na konferencje tematyczne, m.in. Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej, które odbędzie się pierwszego dnia Targów (1 marca 2017 r.) będzie doskonałą okazją do spotkania inwestorów, dostawców, wykonawców i wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem pomp ciepła w technologii grzewczej.

Samochód elektryczny? Wypróbujesz go w Targach Kielce

W ubiegłym roku wzrosła sprzedaż samochodów elektrycznych– nie mylmy z samochodami hybrydowymi – o 60 proc. Dla porównania panele fotowoltaiczne notują rocznie około 50-procentowy wzrost sprzedaży.  Według analiz, po 2020 roku już 35 proc. nowo kupowanych aut będzie samochodami elektrycznymi. To oznacza, że będzie przybywać 150-170 milionów nowych samochodów elektrycznych rocznie, a po drogach ma już wtedy jeździć ok. 440 mln aut z napędem elektrycznym. Tym bardziej warto już dziś zacząć bliżej poznawać tę nową technologię, która, jak widzimy, niedługo będzie czymś naturalnym.

Samochody elektryczne będą w tym roku jedną z atrakcji targów ENEX. BMW ZK Motors dołączyła do grona partnerów Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX i to na ich stoisku będzie można zobaczyć elektryczne dziecko tej marki, tj. BMW i3. By jeszcze bardziej przybliżyć zwiedzającym tę coraz popularniejszą rewolucję w motoryzacji salon proponuje jazdę próbną.

Miliony do zainwestowania w elektroenergetykę czekają podczas targów ENEX

Pierwszy w Polsce Inkubator Elektroenergetyczny – to miejsce prezentacji innowacyjnych rozwiązań dla sektora elektroenergetycznego. ZPUE S.A., spółka od 29 lat aktywnie działająca w sektorze elektroenergetycznym, oraz Targi Kielce zapraszają start – upy, naukowców i inżynierów, którzy zajmują się projektowaniem innowacyjnych rozwiązań i poszukują inwestorów.

– Dostarczyliśmy do tej pory ponad 380 tysięcy indywidualnie projektowanych rozwiązań dla naszych klientów. Targi ENEX są dla nas możliwością spotkania ze startupami, uczelniami oraz małymi firmami, które chciałyby z nami współpracować – mówi Łukasz Nieradko, Dyrektor Centrum Innowacji ZPUE S.A. – Poszukujemy pomysłów zarówno na wstępnym etapie rozwoju, jak i dojrzałych wymagających dofinansowania. Firma zamierza w najbliższym czasie zainwestować w nowe rozwiązania ponad 40 milionów złotych.

Nabór firm, startupów, wynalazców specjalizujących się w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań dla sektora elektroenergetyki trwa. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę targów ENEX www.enex.pl.

W specjalnej Strefie Innowacji ZPUE będzie miała miejsce całodniowa inspirująca konferencja poświęcona tematyce finansowania, regulacji prawnych, mechanizmów kontroli i bezpieczeństwa przy realizacji i wdrażaniu nowatorskich pomysłów i technologii. Niezwykle ciekawe wykłady poprowadzą doświadczeni eksperci – praktycy, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.

W konferencji wezmą udział między innymi, dr inż. Dariusz Gołębiewski – szef projektu PZU Lab, Paweł Bochniarz, Prezes Zarządu MIT Enterprise Forum Poland (MITEF), dr Stanisław Rogoziński z firmy Brante Partners, dr hab. inż. elektryk, prof. Jakub Bernatt, wynalazca, Dyrektor w KOMEL, Magdalena Jackowska – Rejman – prezes należącej do Grupy Innovatika spółki TechBrainers, Marcin Wiśniewski – Dyrektor dz. Sprzedaży i Marketingu w i3D S.A., Robert Barski z Electromobility Polska S.A. – firmy wspieranej przez cztery spółki dystrybucyjne: PGE, Tauron, Energa i Enea.

Aleja Kotłów wisienką na energetycznym torcie

Media aż huczą od informacji o rosnących wskaźnikach smogu w polskich miastach. Coraz głośniej mówi się o montażu kotłów C.O. wyłącznie z najlepszymi standardami emisyjnymi. Aleja Kotłów, której partnerem strategicznym jest firma DEFRO, będzie wystawą konkretnych i gotowych do nabycia produktów, miejscem nowinek technicznych oraz centrum wiedzy jak wybrać odpowiedni piec, jak ocenić koszt montażu danego produktu. Atrakcją wystawy będą ultranowoczesne kotły piątek klasy.

Wstęp bezpłatny po rejestracji.

Więcej informacji: www.enex.pl

Zdjęcie: Targi Kielce

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE