Już 12 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się druga konferencja naukowa w całości poświęcona tematyce szybko rosnących drzew tlenowych Oxytree. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej na temat właściwości, cech biometrycznych i kondycji drzew, wzbudzających ogromne zainteresowanie przedsiębiorców, rolników i właścicieli ogrodów w Polsce.

Reklama

II konferencja naukowa Oxytree to kontynuacja zeszłorocznych „I Warsztatów Naukowcy Oxytree”, które odbyły się 22 marca 2017 roku we Wrocławiu. Podczas tegorocznego wydarzenia zostaną zaprezentowane wyniki badań, powstałe w oparciu o poletka doświadczalne, prowadzone na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, jak również te, wykonane przez wrocławski instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. Spotkanie będzie podsumowaniem ponad 2-letniej obecności Oxytree na rynku polskim, ale i zapowiedzią dalszych działań. W trakcie konferencji przedstawione zostaną perspektywy rozwoju rynku drzew Oxytree w Polsce i Europie oraz rola szybko rosnących drzew w przestrzeni miejskiej.

Wydarzenie organizowane przez wrocławskie SITR, IUNG, Wrocławską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz firmę Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o. odbędzie się w siedzibie NOT przy ul. Piłsudskiego 74 we Wrocławiu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji na www.oxytree.pl.

Zdjęcie: materiały prasowe

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE