ÖkoFEN, europejski lider w produkcji kotłów na pellet, wspólnie z UNICEF Austria zaangażuje się w charytatywny projekt na rzecz dzieci na całym świecie. Firma będzie przekazywać „pakiet czystej wody”, który ułatwi dostęp do wody pitnej w regionach, gdzie jest z tym problem.

ÖkoFEN podkreśla, że zaangażowanie społeczne przedsiębiorstwa, dzięki współpracy z UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci) wykracza poza promowanie „zielonej” energii.

Reklama

– Dzięki naszej codziennej pracy i produktom ÖkoFEN wnosimy cenny wkład w ochronę klimatu. Jednak w licznych regionach świata skutki globalnego ocieplenia są już wyraźnie widoczne i coraz częściej prowadzą do sytuacji kryzysowych. Dlatego wiele osób, zwłaszcza dzieci, cierpi na brak dostępu do czystej wody. Ponieważ dzieci są naszą przyszłością, postanowiliśmy połączyć nasze zaangażowanie społeczne ze współpracą z UNICEF Austria – mówił Stefan Ortner z ÖkoFEN.

ÖkoFEN wspiera UNICEF Austria

Od ponad 30 lat ÖkoFEN rozwija branżę urządzeń grzewczych na pellet drzewny, oferując przyjazne środowisku produkty. „Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które widzi skutki zmian klimatu i być może ostatnim, które potrafi coś z tym zrobić”, mówią przedstawiciele firmy.

Przedsiębiorstwo od dłuższego czasu angażuje się w projekty społeczne w różnych obszarach. Teraz rozpoczęło współpracę z UNICEF Austria. Aby zapewnić dzieciom na całym świecie dostęp do czystej wody, firma przekazuje „pakiet czystej wody” za każdy sprzedany kocioł na pellet drzewny ze zintegrowanym systemem ciepłej wody użytkowej.

Zawarte w pakiecie tabletki są niedrogą i bezpieczną metodą przygotowania dużych ilości wody pitnej. Jedna tabletka zapewnia oczyszczenie 4-5 litrów wody, a każdy z pakietów to aż 5000 tabletek i pojemników do uzdatniania.

Woda jako postawa życia

Dziś aż 2 mld ludzi na całym świecie nie mają wystarczającego dostępu do wody pitnej. Około 785 mln ludzi nie ma nawet podstawowego zaopatrzenia w wodę, a zmiany klimatu z roku na rok pogarszają sytuację. Czysta woda jest niezbędna do życia, a dostęp do niej dzieci jest kluczowy. Duża część chorób zakaźnych w obszarach kryzysowych jest spowodowana m.in. zanieczyszczoną wodą i złymi warunkami sanitarnymi.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Zdj. ÖkoFEN
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE