Biogaz, biomasa, budownictwo i maszyny komunalne – targi POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu  to dobra okazja do zorientowania się, co aktualnie proponuje rynek dla agro-biznesu. Tym bardziej, że w tym roku na targi można wejść bezpłatnie.

Reklama

Międzynarodowy przegląd rynku

W targach swój udział zaplanowały firmy z  Polski, Norwegii, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Holandii, Austrii, Francji i Włoch. Wystawcy zaprezentują technologie i usługi związane z energią odnawialną, w tym rozwiązania dla biogazowni, urządzenia do spalania biomasy, technologie do produkcji pelletu, zbiorniki oraz silosy na kiszonki i biomasę, oraz wielozadaniowy sprzęt komunalny pomocny w pracy w gospodarstwie.Wśród grona najważniejszych wystawców z branży zaprezentują się m.in. takie firmy, jak: Komatus, Kompania Leśna, Pronar, Cargotec, Polcab, Protel, KWE AB Energy, Wolf System, Teknamotor, Horus Energia, Bioten, PGNiG czy Jean Mueller Polska.

Rekordowa ekspozycja PRONAR

W tym roku rekordową ekspozycję na targach będzie mieć firma Pronar. Na powierzchni ponad 3 tys. m2 brutto (cały pawilon 5A) będzie można obejrzeć kilkadziesiąt ciągników i przyczep, posypywarek i zamiatarek drogowych, pługów do odśnieżania i odśnieżarek, wysięgników, mobilnych przesiewaczy bębnowych i rozdrabniaczy wolnoobrotowych. Firma zaprezentuje także tegoroczne nowości, w tym dwa modele nowych rozdrabniaczy MRW 2.85 g i MRW 2.1010. Ale nie tylko ten wystawca zaprezentuje rynkowe nowinki. Charakterystyczna naklejka z napisem „nowość” pojawia się na wielu innych stoiskach, jak choćby takich firm, jak Apriva, Elte GPS, Agrex-Eco, Nova, Stolbud czy Karcher.

Kontakty i wiedza

Oprócz obecności licznego grona najważniejszych przedsiębiorców, swój udział w targach planują również eksperci rynkowi, członkowie stowarzyszeń i instytucji branżowych, m.in.: NFOŚiGW, KFDZOM, KIGO, Rady RIPOK, KSS, Dyrektorzy Wojewódzkich Zarządów Melioracji i Urządzeń Wodnych. POL-ECO System to tradycyjnie szeroki dostęp do najświeższej wiedzy oraz dobrych praktyk omawianych i przedstawianych podczas seminariów. W tym roku poruszona zostanie tematyka m.in. odpadów komunalnych i opakowaniowych,  omówione zostaną możliwości produkcji energii z biogazu pozyskiwanego w biogazowniach rolniczych, wykorzystanie zasobów rolnictwa do produkcji zielonej energii, systemy wsparcia prosumentów, a także tworzenie klastrów i spółdzielni energetycznych.

Zwiedzanie POL-ECO-SYSTEM oraz udział w większości wydarzeń jest bezpłatne (po rejestracji na www.mtp24.pl do 10.10.2016). Więcej: www.polecosystem.pl

Targi POL-ECO System odbywają się w Poznaniu w dniach 11-14.10.2016 r.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE