W tym tygodniu z dwudniową wizytą w Warszawie pojawi się nowo mianowany Król Danii Fryderyk X. Pierwsza zagraniczna podróż monarchy będzie koncentrować się wokół tematów związanych z efektywnością energetyczną i zrównoważonym rolnictwem i biogazem.

Reklama

Z Królem Danii o biogazie

Król Fryderyk X będzie przewodniczyć delegacji przedsiębiorców z firm związanych z zieloną energią, w tym także z produkcją biogazu. Spotkania polskich i duńskich przedstawicieli sektorów rolniczego, biogazowego, energetycznego będą stanowić platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także pole do zawiązania konstruktywnego dialogu, który w przyszłości może zaowocować ważnymi działaniami biznesowymi.


Czytaj też: Król Danii będzie rozmawiał w Polsce o biogazie


Biogaz tematem seminarium sektorowego i spotkania w SGGW

Oficjalną część wizyty rozpocznie 31 stycznia seminarium branżowe dotyczące efektywności energetycznej, sektora rolniczego i zagadnień związanych z biogazem.

Z kolei 1 lutego na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbędzie się wydarzenie poświęcone wymianie doświadczeń i wiedzy dotyczące rolnictwa zrównoważonego oraz kwestii biogazu, które również jest elementem agendy pierwszej wizyty zagranicznej Króla Fryderyka X. Monarcha pojawi się w towarzystwie duńskiego Ministra Żywności, Rolnictwa i Rybołówstw Jakoba Jensena oraz przedstawicieli firm z sektora rolno-spożywczego, biogazowego i energetycznego. Polskę reprezentować będzie Adam Nowak, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawiciele firm z sektora rolno-spożywczego, biogazowego i energetycznego.

Uczestnicy wydarzenia będą koncentrować się na tematach dotyczących wzmocnienia współpracy sektorowej i międzynarodowej na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery w procesie produkcji rolniczej, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności energetycznej w rolnictwie. 

Ministrowie Adam Nowak oraz Jakob Jensen wraz z przedsiębiorcami branży rolniczej odwiedzą Rolniczy Zakład Doświadczalny Obory-Wilanów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Delegacja zwiedzi biogazownię, ambulatorium oraz porodówkę dla krów, a także weźmie udział w sesjach poświęconych produkcji biogazu oraz redukcji CO2 w produkcji zwierzęcej.

2 lutego Król Fryderyk X spotka się w Szczecinie z przedsiębiorcami i samorządowcami, odwiedzi firmę Vestas, Willę Lentza oraz korpus NATO.

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

zdjęcie: BO AMSTRUP /PAP/

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE