Dzisiaj, 25 kwietnia, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa podejmuje się pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw. 

Reklama

Oba projekty uzasadniać będzie Minister Energii.

Tymczasem portal wnp.pl publikuje informację o tym, jak organizacje branżowe reprezentujące sektor OZE apelują do posłów i senatorów o poparcie zaproponowanych przez rząd zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii. Także do redakcji Magazynu Biomasa dotarły listy tych organizacji, według których niektóre możliwe zapisy nie są korzystne dla branży.

Przede wszystkim jednak Daria Kulczycka z Konfederacji Lewiatan uważa, że nowelizacja ustawy o OZE będzie szansą na uwolnienie olbrzymiego potencjału OZE, dlatego tak ważne jest, żeby proponowane w projekcie zapisy zostały przyjęte przez Sejm i Senat. Projekt zawiera m.in. przepisy pozwalające uruchomić w bieżącym roku aukcje OZE. Grzegorz Wiśniewski, prezes IEO, oszacował, że w przeliczeniu na wolumen nowych mocy w br. zgodnie z projektem  planowane są aukcje sprzedaży energii z OZE o mocy 2650 MW – czytamy na wnp.pl.

więcej: www.wnp.pl

i na: www.sejm.gov.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE