Chcemy nie tylko przyspieszyć tworzenie polskich innowacyjnych technologii, ale również zorganizować platformę ich łatwiejszego wdrażania w dużych podmiotach sektora energii w Polsce – powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka podczas konferencji Business Energy Mixer. W spotkaniu, które odbyło się 21 grudnia 2016 r. w Centrum Kreatywności w Warszawie udział wzięła również wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Reklama

Wiceminister Kurtyka zwrócił uwagę, że transformacja polskiej energetyki, jej rozwój w kierunku nowoczesnych technologii to wyzwanie o charakterze strategicznym m.in. z powodu trudnych uwarunkowań technicznych krajowych mocy wytwórczych i przesyłowych. – Nasza nowa inicjatywa Clean Energy HUB ma wspierać rozwój polskiego sektora energetycznego i przyczyniać się w ten sposób do rozwoju nowych technologiidodał.

Wspomniał również, że resortowi energii zależy na kompleksowym wsparciu innowacyjnych technologii energetycznych: od technologicznego, po marketingowe i biznesowe. – Naszym celem jest nie tylko przyspieszenie prac związanych z tymi technologiami, ale też zorganizowanie platformy, która przyczyni się do ich łatwiejszego wdrażania w dużych podmiotach sektora energii w Polsce, a także promocji za granicą – podkreślił. Dodał również, że szansę na udział w projekcie mają inicjatywy z zakresu elektromobilności, technologii niskoemisyjnych, czystych technologii węglowych, energii z recyklingu, inteligentnej urbanizacji czy energii ze źródeł odnawialnych.

Projekt „Clean Energy HUB” wesprze rozwój sektora energetycznego w Polsce w oparciu o firmy polskie i zagraniczne, które bezpośrednio wpływają na rozwój tego rynku – również poprzez powiększanie swoich flot o samochody elektryczne, czy wykorzystywanie zielonych rozwiązań w biznesie. – To praktyczny przykład tego, jak powinny wyglądać rozwiązania publiczne przyjazne przedsiębiorcom – ocenił wicemnister Kurtyka. – Stawiamy na rozwój innowacji, podnoszenie kwalifikacji przedsiębiorców, zwiększamy ich szanse na rozwój, otwierając im rynki zagraniczne oraz uzyskując efekt skali – dodał.

Program ruszy w 2017 r., a wszystkie informacje na jego temat firmy zainteresowane udziałem znajdą na stornie internetowej ME.

Źródło: www.me.gov.pl

Zdjęcie: www.me.gov.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE