Jesień tego roku przyniosła 4 nowe wpisy do rejestru KOWR. Dwie z czterech zarejestrowanych biogazowni działają w Wielkopolsce. Pozostałe zakłady wytwarzają biogaz w województwach zachodniopomorskim i kujowsko-pomorskim.

Reklama

Pierwsza biogazownia zarejestrowana została w drugiej połowie września przez firmę BTB sp. z o.o. i działa w województwie zachodniopomorskim, w miejscowości Turowo.

Zakres i rodzaj wykonywanej działalności to wytwarzanie energii elektrycznej z biogazu rolniczego w układzie kogeneracyjnym.

Roczna wydajność instalacji to 2 000 000 m sześc, a moc zainstalowana to 0,499 MW.


Mapa biogazowni w Polsce – sprawdź!


Kolejny zakład zapisany w rejestrze 3. października działa w miejscowości Krąplewice w województwie kujawsko-pomorskim. Biogazownię wytwarzającą energię elektryczną z biogazu rolniczego w układzie kogeneracyjnym zarejestrowała firma PRIMA FARMS sp. z o.o.

Roczna wydajność instalacji to 1 014 000 m sześc., natomiast moc zainstalowana to 0,250 MW.

Pierwsza z dwóch instalacji działających od października w Wielkopolsce została zarejestrowana przez firmę CH4 LNG P.S.A i funkcjonuje w miejscowości Szydłowo.

Zakres i rodzaj wykonywanej działalności to wytwarzanie energii elektrycznej z biogazu rolniczego w układzie kogeneracyjnym.

Roczna wydajność instalacji to 2 246 400 m sześc, a moc zainstalowana to 0,256 MW.


Zarejestruj się na Kongres Biogazu


Druga wielkopolska biogazownia zarejestrowana w 19. października przez firmę Biomico sp. z o. o. działa w miejscowości Ludwiczyn i wytwarza energię elektryczną z biogazu rolniczego w układzie kogeneracyjnym. Roczna wydajność instalacji to 2 246 400 m sześc, a moc zainstalowana to 0,499 MW.

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE