W Poznaniu funkcjonują prawdopodobnie najszybsze ładowarki autobusów na świecie! W stolicy Wielkopolski, która postawiła na zeroemisyjny transport przetestowano i uruchomiono urządzenia od Ekoenergetyki – Polska.

Reklama

Prace projektowe wykonano z ZU Instaltech. Znaczna część pracy, jak dokumentacja, już dawno została przygotowana,. W końcu uruchomiono także stację ładowania. Podczas testów okazało się, że oprócz prawidłowej pracy, zasila ona autobusy w zawrotnym tempie!

– Testy przeprowadziliśmy przy dworcu autobusowym Sobieskiego. Zainstalowaliśmy tam ładowarki o mocy 540 kW, ze stacjami dokującymi EC Engineering. Autobus SBC ładował się z mocą 533 kW, z natężeniem 790A! Cały proces przebiegł w pełni prawidłowo, co pozwala nam przypuszczać, że jest to najszybsza ładowarka na świecie – informuje w komunikacie Ekoenergetyka.

Poznań to kolejny punkt na mapie Polski oraz Europy, który będzie zasilał transport publiczny za pomocą infrastruktury przygotowanej przez Ekoenergetykę-Polska, ograniczając emisję spalin. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do poprawy komfortu zarówno mieszkańców miasta, jak i odwiedzających to miejsce turystów.

Ekoenergetyka-Polska jest wiodącym producentem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych działającym na rynku elektromobilności od prawie 10 lat. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 500 stacji ładowania do 55 miast w 11 krajach o łącznej mocy prawie 45.000 kW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech. Każdego dnia zainstalowane stacje ładowania w trakcie ponad 1100 ładowań dostarczają do baterii pojazdów ponad 30.000 kWh energii elektrycznej.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: ekoenergetyka.com.pl

Zdjęcie: ekoenergetyka.com.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE