Nagroda Lidera Elektromobilności przyznana! Komu? Podczas międzynarodowej konferencji Global e-Mobility Forum w Warszawie firma Solaris wyróżniono nagrodą Lidera Elektromobilności. Za wkład w rozwój transportu bezemisyjnego w Polsce. Solaris zaprezentował autobus elektryczny Urbino 12 electric w stołecznych barwach, który od 2018 roku wozi pasażerów Warszawy.

W dniu 20 listopada, w przeddzień konferencji Global e-Mobility Forum, zostały wręczone nagrody za wkład w rozwój transportu bezemisyjnego. Firma Solaris, jako jeden z najważniejszych producentów autobusów elektrycznych w Europie. Została uhonorowana nagrodą Lidera Elektromobilności za udział w transformacji komunikacji miejskiej w Polsce.

Reklama

– Nagroda Lidera Elektromobilności to dla Solarisa niezwykle cenne wyróżnienie. Ponieważ dotyczy obszaru naszej działalności, który jest dla naszej firmy najbardziej istotny – powiedział Javier Calleja, Prezes Zarządu firmy Solaris podczas uroczystej gali otwierającej konferencję. – Ta realna zmiana autobusowego transportu publicznego. Zmiana, która dzieje się na naszych oczach. I w której mamy swój znaczący udział, jest dla nas największą nagrodą. Ze swojej strony mogę obiecać, że z pewnością nie spoczniemy na laurach i będziemy wciąż rozwijać portfolio naszych bezemisyjnych autobusów. Nasz cel dziś jest jeden: ograniczenie emisji w transporcie miejskim. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie to cel całej Europy – dodał Prezes Zarządu Solarisa.

Solaris jest liderem rodzimego rynku autobusowego już od 16 lat. A dla wielu polskich miast jest głównym partnerem w procesie stopniowej wymiany pojazdów na bezemisyjne. Polska jest jednym z tych państw europejskich, które intensywnie rozwijają flotę elektrycznych autobusów miejskich. Udział firmy Solaris w transformacji polskiego transportu publicznego na elektryczny jest niemały – ponad 75% pojazdów bateryjnych, które wożą użytkowników komunikacji miejskiej w polskich miastach, to autobusy marki Solaris.


Wszystko, co musisz wiedzieć o elektromobilność. Kliknij i sprawdź!


Konferencja Global e-Mobility Forum to wydarzenie o wysokiej randze, które zgromadziło przedstawicieli państw i rządów oraz organizacji międzynarodowych, ale także najważniejszych firm związanych z elektromobilnością. Stadion Narodowy w Warszawie stał się miejscem debaty na temat przyszłości elektrycznego transportu i najlepszych praktyk sprzyjających rozwojowi tego obszaru.

W ramach konferencji została zorganizowana strefa ekspozycyjna, gdzie wystawiono innowacyjne rozwiązania w zakresie elektromobilności. Firma Solaris zaprezentowała autobus elektryczny Solaris Urbino 12 electric, który jest jej flagowym produktem, okrzykniętym europejskim „Autobusem Roku 2017”. Pojazd jest wyposażony w baterie Solaris High Energy o pojemności ponad 200 kWh, które są ładowane poprzez pantograf, a także złącze plug-in. Na co dzień autobus wozi pasażerów warszawskich Miejskich Zakładów Autobusowych. Warto wspomnieć, że MZA dokonało w 2019 roku jednego z największych zakupów autobusów elektrycznych w Europie – przetarg wygrała właśnie firma Solaris. Aż 130 przegubowych Urbino electric zostanie dostarczonych do Warszawy już w 2020 roku.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: Solaris Bus & Coach

Zdjęcia: PSPA

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE