Monitoring powietrza w Skawinie odpowiedzią na smog? Trwają prace nad zamontowaniem nowej stacji mierzącej jakość powietrza. Pojawi się ona przy ulicy Studzińskiego w Skawinie. Zostanie uruchomiona najprawdopodobniej w styczniu 2020 roku. To druga stacja monitorująca jakość powietrza w naszej gminie. Pierwsza znajduje się przy os. Ogrody.

Nowa stacja mierząca jakość powietrza ma pomóc odpowiedzieć na pytanie, czym oddychają mieszkańcy Skawiny w bezpośrednim sąsiedztwie strefy przemysłowej. Urządzenie będzie dostarczało na bieżąco informacje o stężeniu niektórych lotnych związków organicznych. Wyniki na żywo można po zamontowaniu stacji śledzić w czasie rzeczywistym.

Reklama

Wiadomości branżowe z Polski. Kliknij i sprawdź!


Stacja przy ul. Studzińskiego to drugi czujnik mierzący jakość powietrza na terenie Skawiny, pierwszy znajduje się na ul. Ogrody. Nowe urządzenie będzie sprawdzało stężenie benzenu, ksylenu i toluenu (BTX).

Monitoring powietrza

Inicjatorem zamontowania nowego czujnika jest gmina Skawina, będzie on obsługiwany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Urządzenie pojawi się w bezpośrednim sąsiedztwie strefy gospodarczej, blisko działających na jej terenie zakładów przemysłowych.  Planowany termin uruchomienia nowej stacji to styczeń 2020 roku.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: Marcin Kozielski, Rzecznik prasowy, Urząd Miasta i Gminy w Skawinie
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE