Rębak bębnowy Skorpion 280 SDBG to dobry wybór dla osób, którym zależy na zrębkach o jednorodnej frakcji. Rębak wyróżniają duże możliwości przerobowe przy niewielkich gabarytach oraz wysoka wydajność, która zapewnia  użycie bębnowego układu tnącego i zastosowanego systemu wciągania drewna składający się z zabudowanej w wahaczu zębatej rolki wciągającej i dociskającej drewno o średnicy 280 mm oraz stołu załadowczego z zębatą gąsienicą długości 680 mm, którą poprzedza składana ręcznie klapa załadowcza.

Reklama

System napędowy w tym rębaku stanowi trzycylindrowy silnik wysokoprężny Lombardini LDW 1603 o mocy 40,1 KM. Silnik chłodzony jest cieczą i w standardzie zabudowany maską. W celu utrzymania kilkugodzinnej, ciągłej pracy rębaka, zainstalowany jest w nim zbiornik paliwa o pojemności 40 l. Gardzieli rębaka o wymiarach 265 mm (szer.) i 190 mm (wys.) pozwala na rozdrabnianie gałęzi wraz z konarami i odrostami (z liśćmi i z igliwiem), a także okrągłego drewna do średnicy do 18 cm.

Jako system cięcia w konstrukcji rębaka zastosowano układ 3 noży tnących ustawionych sektorowo na obwodzie  bębna oraz jeden nóż podporowy, rozwiązanie takie zapewnia osiągnięcie bardzo dużych możliwości rębaka przy stosunkowo małej mocy silnika. Zastosowanie specjalistycznych noży tnących umożliwia zostrzenie ich w okresie użytkowania z długości nominalnej nawet o 20 mm tym samym wydłużając ich żywotność. Wszystkie noże są wykonane z odpowiednio dobranych stali narzędziowych oraz poddane profesjonalnej obróbce cieplnej.

Za jednorodność otrzymywanej frakcji zrębki odpowiada sito zainstalowane pod systemem tnącym rębaka. Zrębki wybierane są spod sita przenośnikiem ślimakowym do wentylatora wyrzutowego i za jego pomocą wyrzucany na zewnątrz rurą wyrzutową. Zastosowana w rębaku rura wyrzutowa obracana jest ręcznie za pomocą ślimakowej obrotnicy o kąt 360° w stosunku do podstawy rębaka. Opcjonalnie rura wyrzutowa może zostać podwyższona.

Do standardowego wyposażenia rębaka należy jeden z najnowocześniejszych elektronicznych systemów No-stress dostępnych na rynku europejskim, który eliminuje ewentualne zmartwienia użytkownika o przeciążenie układu napędowego, poprzez automatyczne czasowe zatrzymanie układu podającego. Edytowalne oprogramowanie systemu antyprzeciążeniowego No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin. Konstrukcja rębaka osadzona jest na podwoziu jednoosiowym, wyposażonym w hamulec najazdowy i postojowy oraz zaczep holowniczy pod sworzeń kulisty lub uchwyt oczkowy. Rębak w formie przyczepy specjalnej pozwala na szybkie przemieszczanie się między miejscami pracy. Skorpion 280 SDBG  wyposażony jest w nowoczesne LED-owe oświetlenie drogowe.

Uzyskane  zrębki mogą zostać wykorzystane do bezpośredniego spalania w piecach, do produkcji kompostu, do celów dekoracyjnych oraz po wtórnym rozdrobnieniu przez młyn bijakowy jako surowiec do produkcji brykietu i pelletu.

Podstawowe dane techniczne:

Średnica rozdrabnianego materiału: pień do 180 mm

Ilość noży: 3 tnące + 1 podporowy

Wydajność zrębkowania: do 10 m3/h

Średnica bębna tnącego: 420 mm

Sposób podawania: górna zębata rolka (280mm) i stół wraz z podajnikiem gąsienicowym (680mm) o napędzie hydraulicznym

Moc silnika: 40,1 KM

Producent:

logo

ul. Świętokrzyska 2A

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

www.teknamotor.pl

Zdjęcie: Teknamotor

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE