To nie zanieczyszczone środowisko a depresja, słaba psychika, używki, stres i brak umiejętności radzenia sobie ze współczesnymi, codziennymi problemami już powodują, że młodzi ludzie statystycznie żyją krócej od pokolenia swoich rodziców. Na alarm biją amerykańskie instytuty badawcze. Młodzi cierpią z powodu samotności, stresu finansowego i wypalenia zawodowego w miejscu pracy.

Według raportu analizującego dane z tzw. indeksu zdrowia Blue Cross Blue Shield, wskaźnik diagnozy depresji rośnie szybciej wśród milenialsów i nastolatków niż w innych grupach wiekowych, które badano. Od 2013 r. w pokoleniu milenijnym odnotowało 47 proc. wzrost liczby diagnoz dużej depresji. Ogólny wskaźnik wzrósł z 3 do 4,4 proc. wśród osób w wieku 18–34 lat.

Reklama

Według Harvard Medical School najbardziej znanym objawem poważnej depresji jest „ciężki i uporczywy zły nastrój, głęboki smutek lub poczucie rozpaczy”.

Milenialsi są „pokoleniem stresu”. To oni są najbardziej aktywną grupą walczącą o swe idee – m.in. czystego powietrza, poszanowania dla środowiska, zrównoważonej produkcji, niejedzenia mięsa, nienoszenia naturalnych skór i futer. A walka, w dodatku w wymiarze globalnym, nie jest łatwa. Świadomość unicestwiania świata poprzez przemysł i korporacje jest tylko jednym z czynników stresu. Kolejne są bardziej „przyziemne”, to: problemy finansowe, długi, kulejąca opieka zdrowotna, trudy opieki nad dziećmi, wysokie ceny mieszkań, komplikacje wynikające z braku umiejętności porozumiewania się z partnerami w domu i w pracy, wysokie wymagania pracodawców, szybkie wypalenie zawodowe i znudzenie pracą.

Młodzi czują się osamotnieni i niezrozumiani. Sięgają po alkohol, narkotyki, popadają w hazard. Częściej niż starsze pokolenia popełniają samobójstwa. Jednak częściej niż one decydują się na terapie i wsparcie ze strony psychologów czy psychiatrów. Problem w tym, że to nie załatwia problemu braku tolerancji dla nich w pracy.

Niestety, to także pokolenia mocno nastawione na sukces. Wychowane w duchu, że każdy może zrobić oszałamiającą karierę, musi tylko się starać, co nie sprawdza się w codziennym życiu.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło:Center of Colegiate Mental Health, światowa Organizacja Zdrowia, Kantar,Blue Cross Blue Shield
Zdjęcie: pixabay
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE