Polagra Premiery to jedno z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ekspozycja targowa obejmie 3 pawilony wypełnione nowościami, które producenci i dystrybutorzy szykują na nadchodzący sezon.

Targi rozpoczną się w piątek 13.01.2023 o godzinie 9 i potrwają do niedzieli 15.01.2023, do godziny 16. Styczniowy termin wydarzenia to doskonały czas na to, by podsunąć rolnikom pomysły na nowe inwestycje. Na ponad 150 stoiskach targowych zaprezentuje ofertę ponad 200 marek m.in. CLAAS, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, VALTRA, KUHN SAMASZ, MZURI, SWIMER, EM EUROMILK, DAF, BIN, UNIA, AGRO-MASZ, KMK AGRO.

Reklama

FESTIWAL NOWOŚCI NA POLAGRA PREMIERY

Wszyscy spragnieni wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach i najnowszych produktach powinni rozpocząć zwiedzanie ekspozycji od wystawy produktów nagrodzonych w konkursie ZŁOTY MEDAL GRUPY MTP POLAGRA PREMIERY 2022 i 2023. Sąd konkursowy wyłonił w obu edycjach aż 53 laureatów.

Lista laureatów znajduje się na www.polagra-premiery.pl.

Wymieniając tylko kilku:

Robot FarmDroid FD20, który działa w pełni automatycznie dzięki wykorzystaniu precyzyjnej technologii GPS RTK oraz zasilania energią z paneli fotowoltaicznych – zajmuje się siewem i późniejszym
odchwaszczaniem bez konieczności monitorowania.

AGRI JACOBUS – laserowy autonomiczny system do niechemicznego zwalczania chwastów w uprawach rolniczych i warzywniczych. Firma AMAZONE zaprezentuje system DirectInjekt pozwala na szybkie i elastyczne stosowanie dodatkowego środka ochrony roślin odpowiadające zapotrzebowaniu w konkretnych warunkach polowych. Natomiast KUHN na swoim stoisku pokaże możliwości precyzyjnego pneumatycznego rozsiewacza nawozu
RAUCH AERO 32.1. To zaledwie kilka z ponad kilkuset nowości, które będzie można obejrzeć na żywo w Poznaniu.

INNOWACJE NA POLU

Oprócz nowości maszynowych nie zabraknie też nowości w zakresie systemów oraz aplikacji usprawniających zarządzanie gospodarstwem. Wśród nich z pewnością na uwagę zasługuje platforma wspierająca prognozowanie i monitorowanie zbioru w skali regionu, którego producentem jest firma SatAgro czy cyfrowy miernik start ziarna do kombajnu współpracujący z monitorami Isobus opatentowany przez Mescomp. Te i szereg innych rozwiązań, będą możliwe do zobaczenia w obrębie całej ekspozycji targowej. Przestrzeń dopełni bogaty program wydarzeń i prezentacji rozwiązań oraz wymiany uwag i doświadczeń z producentami i przedstawicielami branży.

ROŚLINY NA MEDAL

Polagra Premiery to oprócz maszyn i urządzeń także możliwość spotkania wystawców z zakresu produkcji i hodowli roślin. Złotym Medalem Grupy MTP Polagra Premiery 2022 i 2023, m.in. za wyjątkowe właściwości oraz wysokie wyniki w testach polowych nagrodzono łącznie 26 gatunków roślin uprawnych i wszystkie z nich będzie można zobaczyć między 13 a 15 stycznia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

POLAGRA PREMIERY TO ŹRÓDŁO WIEDZY DLA ROLNICTWA

Nadchodząca edycja oprócz nowości rynkowych będzie prezentować bardzo bogaty program wydarzeń. We współpracy z topowymi wydawnictwami z branży rolniczej oraz związkami branżowymi stworzono program, który będzie dotykał tematów różnych dziedzin z branży rolniczej.
Na szczególną uwagę zasługuje seminarium na temat ulepszenia gleby w Polsce, które przedstawi zintegrowane podejście i współprace w ramach projektu PIB Soil Improvement Poland. Polskie Forum Klimatyczne podczas III Forum Permakultury 2023 omówi temat: „Rolnictwo ekologiczne sposobem na kryzysy”. Wielkopolska Izba Rolnicza wraz z Grupą MTP zorganizuje „Wielkopolski Dzień Młodego Rolnika”, podczas którego zostaną poruszone ważne tematy dotyczące przyszłości rolnictwa z perspektywy młodego rolnika. Dodatkowo zostaną wręczone nagrody dla laureatów konkursu „Dzień z życia młodego rolnika”. Firma eAgronom przedstawi swój innowacyjny program węglowy, która jest nową szasną dla gospodarstw rolnych. Podczas Targów odbędzie się także Jubileuszowe
XV Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych pod hasłem „Rynek oleju i biodiesla a stabilizacja produkcji rzepaku w Polsce”.

To tylko wybrane prezentacje z bogatego programu wydarzeń podczas Targów Polagra-Premiery, który w całości jest dostępny na pod linkiem.

ODBIERZ BILET

Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem ekspozycji targowej i zobaczeniem nowości na żywo zapraszamy na stronę www.polagra-premiery.pl i odbiór bezpłatnego zaproszenia, które upoważni do
jednorazowego wejścia na teren Targów Polagra Premiery.
POLAGRA PREMIERY 2023
13-15 stycznia 2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilony: 5, 5A i 6.
Wejście Wschodnie i wejście Północne.
Godziny otwarcia: 9:00-16:00

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE