Mars Wrigley uruchomi kocioł na biomasę

kocioł na biomasę

Światowy gigant branży spożywczej, producent słodyczy Mars Wrigley zwiększa inwestycje w odnawialne źródła energii. Pod koniec października firma zapowiedziała, że w swojej fabryce w Antipolo uruchomi kocioł na biomasę. Wartość projektu szacuje się na około 800 000 USD.

Mars Wrigley

Mars Wrigley dąży do zwiększenia konkurencyjności swojej fabryki Antipolo. Fabryka inwestuje w nowe technologie, w tym także w projekty obejmujące działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dyrektor fabryki Mars Wrigley w Antipolo, Fernando del Castillo poinformował, że firma przez kolejne 3-4 lata będzie inwestować rocznie 2 miliony dolarów w rozwój, poprawę technologii związanych z bezpieczeństwem, udoskonalanie sprzętu.


Gdzie kupić dobry pellet? Sprawdź na mapie.


Kocioł na biomasę

Jako, że firma stawia także na zrównoważony rozwój, dyrektor zapewnił, że część środków przeznaczonych zostanie na ten właśnie cel. W związku z planem przejścia na odnawialne źródła energii Del Castillo zapowiedział, że firma inwestuje około 800 000 USD w kocioł na biomasę. Ma on zostać uruchomiony w fabryce w Antipolo w październiku 2023 r.

„Mamy zatwierdzony projekt na przyszły rok, w którym całkowicie odejdziemy od używania oleju napędowego i przejdziemy na biomasę. Po raz pierwszy będziemy korzystać w 100% z odnawialnej energii” – powiedział del Castillo.

Dyrektor fabryki powiedział, że kocioł na biomasę będzie zasilany łuską ryżu lub łupin orzecha kokosowego i zacznie działać za rok. Del Castillo potwierdził też, że motywacją do przejścia na to odnawialne źródło energii były też względy ekonomiczne i wysokie koszty oleju napędowego.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: philstar.com, bioenergy-news

zdjęcie: bioenergy-news

This post is also available in: polski

ael