Styczniowy numer „Magazynu Biomasa” już za kilka tygodni na rynku! Co przygotowaliśmy dla Was w pierwszym w 2020 roku numerze czasopisma? Na pierwszym miejscu jest biomasa! Ale to nie wszystko!

Palić czy nie palić? – jaka jest najbliższa przyszłość biomasy? Jak ją widzą eksperci rynku? O wykorzystanie biomasy w sektorze energetycznym zapytamy jej producentów, dostawców i kupców w zakładach elektroenergetycznych. Zaprezentujemy zestawienie bloków opalanych biomasą i pokusimy się o prognozy rynkowe na 2020 roku dla tego sektora OZE.

Reklama

W pierwszym w 2020 roku wydaniu „Magazynu Biomasa” sprawdzimy także, które europejskie kraje stawiają na biomasę i w których sektorach dominuje.

W Polsce jeszcze trzy lata temu wykorzystanie biomasy w ciepłownictwie oceniano skromnie – na ok. 4,4 proc. Jednak obecnie, w czasie gdy trwają modernizacje ciepłowni komunalnych, udział tego OZE w rynku paliw wzrasta. „Zielone” paliwa są Polsce szybko potrzebne, by podołać realizacji celów wyznaczonych przez Unię Europejską. Jak dużą rolę  odgrywają więc w elektroenergetyce?

W styczniowym numerze ponadto:

  • stanowisko Ministerstwa Klimatu w sprawie udziału biomasy w krajowej energetyce, a także plany rządu na 2020 rok,
  • dotkniemy też kwestii bardziej przyziemnych, jak ogólnopolski protest ekologów wobec planów budowy zakładu produkującego pellet w okolicach Augustowa. – Podlasie to nie skansen, jak myśli wielu Polaków, którzy przejeżdżają tu na weekendy. My tu się urodziliśmy, mieszkamy, mamy rodziny, chcemy mieć pracę i rozwijać region – twierdzi mieszkaniec gminy Narewka, którego dziwi, że kilkadziesiąt tysięcy ludzi podpisało się pod petycją zmierzającą do zakazu budowy zakładu, który zatrudniać ma 3 osoby, a powstać w terenie, którego na oczy nie widzieli.
  • zajmiemy się jakże gorącym tematem instalacji termicznego przekształcania odpadów. Czy i dlaczego są nam potrzebne? Czy zniesienie tzw. regionalizacji dostaw odpadów ma sens?
  • zaprezentujemy raport z nowych inwestycji na rynku biogazowym – kto i gdzie buduje? Ile nowych biogazowni powstać może w 2020 roku?
  • z myślą o potencjalnych inwestorach opublikujemy drugą część naszego informatora dot. problemów przy budowie biogazowni i wskażemy, jak je rozwiązać.

Trzymaj rękę na pulsie branży i czytaj „Magazyn Biomasa” online lub zamów prenumeratę prosto na swoje biurko!

Chcesz wiedzieć co zaplanowaliśmy na przyszły rok? pobierz ofertę wydawniczą Biomass Media Group!

Pobierz “Magazyn-Biomasa_oferta-wydawnicza-2020_www.pdf”

Magazyn-Biomasa_oferta-wydawnicza-2020_www.pdf – Pobrano 175 razy – 1,58 MB
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE